Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
26.-29.2. 2020

Veletrh nábytku a interiérového designu

Nejlepší mladý truhlář je ze slavkovské školy

 

Nejlepších 21 žáků oboru truhlář předvedlo svůj řemeslný fortel v pavilonu F. Mistrovství ČR v oboru truhlář se na brněnském výstavišti uskutečnilo podruhé a s ještě vyšší účastí než loni: ke třinácti vítězům krajských kol z České republiky se přidalo osm reprezentantů odborných škol ze Slovenska, Maďarska a Polska. Z prvenství se tentokrát radovala pořádající Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, protože s velkým náskokem zvítězil její žák Pavel Sedlmajer.


Úkolem mladých truhlářů bylo vyrobit v pětihodinovém limitu stoličku ze smrkového masivu podle technického výkresu. Všichni pracovali přímo v pavilonu F před zraky návštěvníků veletrhu a výsledky jejich práce bodovala odborná komise. Vítězem se stal Pavel Sedlmajer, druhé místo obsadil Jiří Zuzaňák a třetí příčka patří Tomáši Müllerovi, nejlepším zahraničním účastníkem byl vyhlášen Samuel Golejko. „Blahopřeji všem účastníkům soutěže i jejich mistrům odborného výcviku k výborným výsledkům. Pokud budete šikovnými řemeslníky, čemuž nasvědčuje vaše účast na Mistrovství ČR, určitě se neztratíte, protože manuální zručnosti ubývá a je to čím dál vzácnější zboží. Když si neumíme udělat věci sami, musíme si najít někoho, kdo to umí a pomůže nám,“ řekla finalistům radní Jihomoravského kraje pro oblast školství Jana Pejchalová. Generální ředitelka Asociace malých a středních podnikatelů a živnostníků ČR Eva Svobodová ocenila krásné prostředí i výbornou atmosféru a poděkovala společnosti Veletrhy Brno za to, že poskytla mistrovství mladých truhlářů exkluzivní místo. Mezi gratulanty byli také náměstek jihomoravského hejtmana Roman Hanák, starosta Slavkova u Brna Michal Boudný nebo viceprezident Hospodářské komory ČR Roman Pommer.

Mistrovství ČR mladých truhlářů chce zviditelnit profesi, která je na pracovním trhu velmi žádaná, ale dlouhodobě trpí nedostatkem nových žáků. Základním cílem soutěže je podpořit talentované učně a umožnit jim pravidelně měřit své dovednosti, dále zvýšit prestiž a atraktivitu oboru truhlář, zapojit co největší počet firem a dodavatelů do vzdělávání a nadchnout pro truhlařinu nové zájemce. Mistrovství ČR oboru truhlář vyhlašuje Klastr českých nábytkářů, mediálním partnerem je Dřevařský magazín a soutěž byla zařazena do přehlídky České ručičky. Organizaci finále opět zajistila Integrovaná střední škola Slavkov u Brna.

 

Datum: 27.2.2019 20:26:00

Současně také

Stavební veletrh Brno
26. - 29.2. 2020


DSB - Dřevo a stavby Brno
26. - 29.2. 2020


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště