Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
2.-4.3. 2023

Veletrh nábytku a interiérového designu

Moderní betonové výrobky od firmy Svoboda a syn, s.r.o.


Velice populárním materiálem pro výrobu nábytku a bytových doplňků se stal v posledních letech beton. Těší se velké oblibě v oblasti moderního bytového designu. Je stále více a více využíván při aplikacích jak v interiéru tak exteriéru. Při správné kombinaci s dalšími materiály a barvami dokáže vytvořit originální prvek, který zcela jistě zaujme. Nejen jeho industriální vzhled, ale také jeho vlastnosti, umožňují neotřelé zpracování a jeho používání nebude nudit.

Foto: Venkovní kuchyně

Brněnská společnost Svoboda a syn, s.r.o. se práci s betonem a  výrobkům z něj věnuje na vlastním výzkumném pracovišti již od roku 2005. Na počátku byla snaha o vývoj co nejkvalitnějších vysokohodnotných betonů. Společnost se zaměřuje zejména na betony využívané v podmínkách, kde je požadavek vysoké pohledovosti. V rámci oddělení výzkumu a vývoje se společnost zabývá i lehkými betony či betony se zvýšenou tepelnou, popřípadě balistickou odolností. Díky unikátním a léty ověřeným postupům při vývoji vlastních receptur je možné z těchto betonů vyrábět jedinečné betonové stoly, kuchyňské desky s vestavěnými dřezy, umyvadla, obklady a mnoho dalších výrobků.

Foto: Prostor restaurace - lavice

Údržba betonových desek je velmi jednoduchá“, říká hlavní technolog na vývoj betonových směsí Ing. Martin Lišovský. „Pro zachování kvalitního povrchu stačí betonový povrch omývat hadříkem s vodou, popřípadě v kombinaci s běžnými mycími prostředky užívanými v domácnostech“. Následně ale dodává, že není vhodné používat agresivní čisticí prostředky, drátěnky a podobné pomůcky, které by mohly na povrchu desky vytvořit vrypy, které by negativně ovlivnily nejen vzhled, ale i funkčnost. Všechny produkty a výrobky z betonu z dílny společnosti Svoboda a syn se vyznačují vysokou pevnosti a tvrdostí povrchu. I přesto se nedoporučuje užívat ostré předměty přímo na povrchu desky.

   

Na veletrhu nábytku a interiérového designu MOBITEX představí společnost Svoboda a syn ukázky svých betonových výrobků, jako je jednolitá kuchyňská deska s dřezem, zahradní kuchyně s grilem, kulatá umyvadla různých barevných odstínů, betonovou sedačku, nebo také betonový konferenční stolek v kombinaci se dřevem. Součástí stánku budou také nádherné betonové stěrky společnosti Novacolor Design Studio, které promění obyčejnou stěnu v jedinečný kus interiérového designu.

   

     

 

Datum: 29.3.2022 12:20:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště