Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
26.-29.2. 2020

Veletrh nábytku a interiérového designu

Mobitex ve znamení novinek

 

Novinky, nové trendy i poradenství ke všemu, co souvisí se stavbou a vybavením domu či bytu přinese MOBITEX, veletrh nábytku a interiérového designu na brněnském výstavišti. V příštím roce se představí v novém jarním termínu – od 27. února do 2. března 2019. Spolu s Mobitexem se tradičně odehraje i Stavební veletrh Brno a veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno. Všechny tři tyto akce zaštiťuje společný název Stavební veletrh.

Proč nový termín Stavebního veletrhu? Mobitex 2018Vyhovuje lépe sezonnímu charakteru oboru stavebnictví. Ještě před samotným zahájením stavební sezony tak veletrh umožní získání potřebných informací, přehledu o novinkách na nadcházející období nebo nalezení realizátorů a dodavatelů staveb, stavebních materiálů či nábytku. Na veletrhu MOBITEX budete také poprvé moci vidět novinky pro sezonu 2019, protože je prvním středoevropským nábytkářským veletrhem v roce. Kromě dřívějšího termínu čeká veletrh změna i v otevírací době, denně od 9 do 18 hodin. Vstupenku si v online předprodeji zájemci zakoupí již za 100 Kč, navíc od 15 hodiny bude vstup na veletrh zcela zdarma.

Veletrh MOBITEX situovaný do pavilonu F bude věnován problematice vhodného výběru nábytku s pozitivním dopadem na zdraví. Vybrat si můžete třeba z širokého sortimentu sedacích souprav či matrací, které podporují správnou polohu těla a umožňují tak eliminovat třeba bolest zad.

Doprovodný program

Pro návštěvníky připravujeme opět bohatý doprovodný program, kde si najdou své jak odborníci, tak i laická veřejnost.

Doprovodný program ve středu 27. 2. 2019 patří truhlářům – na výstavišti se odehraje mistrovství České republiky v oboru truhlář, a to za mezinárodní účasti. Zúčastní se ho totiž i studenti ze Slovenska, Maďarska a Polska.

Čtvrtek 28. 2. bude ve znamení studentské sekce GRAND PRIX MOBITEX. Studenti představí své práce na téma Student versus praxe a akce vyvrcholí vyhlášením vítězů v několika kategoriích.

Páteční a sobotní doprovodný program se zaměří na nové trendy v interiérech, o kterých na své přednášce promluví například známá česká interiérová designérka Iva Bastlová.

Všemi třemi veletrhy se prolne téma a projekt Chytré bydlení, který na praktických ukázkách předvede, jak může fungovat inteligentní domácnost. Chybět nebude ani bezplatné poradenství Cechu čalouníků a dekoratérů a Klastru českých nábytkářů. Odborníci vyhlásí GRAND PRIX MOBITEX vystavovatelů.

Stavební veletrh každý den jinak

Stavební veletrh Brno, který se tradičně odehraje v pavilonu P, ukáže průřez celým odvětvím stavebnictví. K vidění zde budou novinky z oboru, nové technologie i praktické ukázky od realizace staveb, přes stavební materiály a konstrukce až po technické zařízení budov. Doplní jej veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno, který přináší prezentaci oborů dřevěných staveb a konstrukcí a materiálů pro dřevostavby.

Stavební poradenské centrum

Každý den veletrhu se spojí s jedním tématem, k němuž budou připraveny zajímavé přednášky a diskuze. Středa 27. 2. 2019 se bude věnovat hospodaření vodou, čtvrtek 28. 2. požární ochraně, pátek 1. 3. bezbariérovému bydlení a sobota 2. 3. zdravému bydlení. Na své si zde přijdou jak odborníci, tak i laická veřejnost. Témata odborně zastřeší Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT). Po celou dobu veletrhu budou k dispozici odborníci, kteří s návštěvníky bezplatně zkusí vyřešit právní a technické problémy spojené s přípravou, realizací, opravami i užíváním staveb. K dispozici vám bude řada bezplatných poradenských center - například Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) nebo Cech topenářů a instalatérů ČR. Nedílnou součástí veletrhu je i soutěž o Zlatou medaili Stavebních veletrhů Brno.

Pavilon Z místo venkovních prostor

Vzhledem k dřívějšímu termínu veletrhu bylo potřeba najít nové vnitřní umístění pro doprovodný program, který se v předchozích letech odehrával na volných prostranstvích kolem pavilonů P a F. Týká se to především studentských soutěží a ukázek prací pořádaných na podporu řemesel. Učni a studenti naleznou zázemí nově v pavilonu Z. Setkat se zde můžete se Střední školou stavebních řemesel Brno – Bosonohy a uvidíte ukázky prací řezbářů, truhlářů, zedníků, pokrývačů, kominíků, nebo se Střední školou polytechnickou Brno, Jílová. V „zetku“ bude probíhat řada soutěží a mistrovství České republiky. Pro firmy působící v těchto oborech se ikonický kulatý pavilon stane i místem, kde by si mohly vybrat své budoucí zaměstnance a oslovit je.

Datum: 29.10.2018 15:56:00Současně také

Stavební veletrh Brno
26. - 29.2. 2020


DSB - Dřevo a stavby Brno
26. - 29.2. 2020


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště