Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
2.-4.3. 2023

Veletrh nábytku a interiérového designu

Mobitex 2023


MOBITEX je veletrh nábytku a interiérového designu
a je součástí trojlístku veletrhů spolu se Stavebním veletrhem Brno a veletrhem Dřevo a stavby Brno. Tyto se budou konat v pavilonu P na brněnském výstavišti v termínu 2.–4. března 2023 (čtvrtek až sobota).

Budeme vás pravidelně informovat o aktuálním dění, přípravách a novinkách. Představíme firmy i mladé tvůrce.

Rovněž připravujeme nové webové mikrostránky Mobitexu 2023.

Těšíme se na vzájemnou komunikaci, nebojte se zeptat.

Kontakt: Lenka Bednářová, lbednarova@bvv.cz, mobil: 724 006 196

Přípravy začaly už o prázdninách. Nový tým hledá nové cesty. Chceme rozšířit témata, zapojit víc škol a pečlivě připravit doprovodný program: prezentace, přednášky, workshopy s tématem ergonomie a kvalita nábytku a on-line přednášky. V říjnu vydáme nové webové mikrostránky, nechte se překvapit!

Ústředním tématem veletrhu bude „kvalita designu i vyrobků jako cesta k rozumné udržitelnosti“. Rádi bychom zařadili problematiku testování nábytku, certifikací a dalších kvalitativních ukazatelů. Téma pro vystavovatele i spotřebitele: Nábytek se nejen kupuje, ale i ničí. Jak se testuje? Co musí vydržet?

Venkovní nábytek a drobná architektura

Exteriér a interiér se často prolíná. Stejně tak design nábytku a drobná architektura – bazény, lavičky, venkovní posezení kaváren a odpočinková místa ve veřejném prostoru. Mobitex 2023 bychom chtěli rozšířit ven na terasy a ulice. Vedle „klasického pojetí“ – židlí, křesel, lehátek a stolů – to mohou být venkovní kuchyně. Ty mají nespornou výhodu otevřeného ohně, grilování, pečení a experimentování.

Ergonomie na Mobitexu

Od října bude součástí našeho newsletteru rubrika „Ergonomie pro interiér a nábytek“, kde se budeme zabývat ergonomií a její aplikací v interiéru – pohodlí a zdraví uživatele. Ergonomie je věda, která se zabývá vlivem bezprostředního okolí na člověka. Její název je složen z řeckých slov „ergo“ a „nomos“ tedy „práce“ a „zákon“. Postupně budeme připravovat specializované stránky o ergonomii pro designéry, architekty, výrobce, prodejce

i zákazníky. Najdete v nich vše, co je třeba vědět o interiéru a nábytku z hlediska ergonomie. Jde o to navrhnout nábytek, interiér a věci kolem nás tak, abychom se cítili příjemně a pohodlně. Doma, v práci, na cestách i při odpočinku. Jak to udělat? Na to se vám pokusíme postupně odpovědět.

 

 

Datum: 19.9.2022 12:07:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště