Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Mendelova univerzita v Brně

 

Školou, která na Grand Prix Mobitex 2018 vystaví největší počet exponátů, je Mendelova univerzita v Brně. Na soutěžní přehlídce se představí celkem 51 studentů s 44 exponáty, které vznikaly v rámci oborů Tvorba a výroba nábytku a Design nábytku. Mezi přihlášenými pracemi je nejvíce zastoupen sedací nábytek, dále svítidla, stoly, nechybí ani odkládací nábytek nebo hračky.

V rámci výstavy bude škola prezentovat kolekci tří retro židlí, která tematicky navazuje na exponáty z loňského ročníku Grand Prix Mobitex. Cílem byla inovace starého kusu nábytku s důrazem na ekologický přístup a recyklaci.

Studenti dále představí výsledky svých prací na téma redesign slavné židle Gerrita Rietveldova. Kolekce šesti autorských židlí místy přejímá charakteristické rysy svého vzoru, někdy k němu jen částečně odkazuje; každý z výsledných projektů však hledá vlastní cestu přizpůsobení současným trendům.Na výstavě bude možné zhlédnout také různé originální varianty sedacího nábytku – od židlí a stoliček až po dvoumístnou sedačku. Návrat slaví houpací či polohovatelné křeslo, novinkou je „odhlučňovací“ akustické křeslo. Chybět nebude ani stolový, převážně odkládací nábytek, návštěvníci se však mohou těšit i na jídelní stůl z masivu.Výstavu rozzáří celkem sedm typů stojacích, nástěnných i závěsných světel, při jejichž výrobě byly užity materiály jako beton, luminiscenční pryskyřice nebo technologie 3D tisku. Různorodost přihlášených prací demonstruje zastoupení dětského nábytku a hraček, kombinovatelných tapet, stojanů na kytary, němého sluhy nebo cvičební pomůcky. 

--> Přihlášené práce studentů <--

 

Datum: 16.4.2018 14:45:00

Současně také

Stavební veletrh Brno
17. - 20.2. 2021


DSB - Dřevo a stavby Brno
17. - 20.2. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště