Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Luxusní digestoře

 

Luxusní digestoře prezentovala na Stavebních veletrzích v Brně firma SIRIUS s.r.o. O tyto výrobky je stále větší zájem, a to zejména ze strany majitelů nových rodinných domů, ale i luxusních bytů.  Značka SIRIUS nabízí největší nabídku výsuvných digestoří za varnou deskou na světě.

 „Dodávají se zhruba ve 120 provedení a k tomu mnoho modelů stropních, ostrůvkových, komínových, či vestavných digestoří. Použitými materiály jsou především ocel, nerez, keramika a sklo, přičemž například některé modely v keramickém provedení zasahují až do oblasti uměleckých předmětů,“ řekl Oldřich Koros, jednatel společnosti Sirius.  Poznamenal, že výrobce těchto digestoří klade velký důraz na zpracování a maximální funkčnost. Samotné odsávání přitom není dáno pouze výkonem motoru, který je vždy do určité míry omezen, ale také sací plochou, tedy její velikostí. Jejich maximální výkon je na hranici možností, jelikož je omezen normou EU od roku 2014.

Materiály profesionálních digestoří jsou ocel a nerez a to samé platí i pro digestoře SIRIUS. Připočteme-li labyrintové filtry a pěti až šesti vrstvé filtry nerezové, kovové motory s klasickými ložisky, životnost přes 20 let a pružné uložení motoru, jsou digestoře SIRIUS velmi tiché při zachování velkého tlaku odsávaného vzduchu. Na rozdíl od hlučných digestoří s levnými motory uloženými v pouzdrech, jejichž životnost je omezena asi na 5 až 7 let. V tělech digestoří SIRIUS jsou navíc kovové výztuhy, které potlačují rezonance.

V případě použití keramiky a skla, zasahují některé digestoře SIRIUS až do oblasti uměleckých děl. Mají navíc velkou užitnou hodnotu, životnost a nabízí luxus. Z nerezových materiálů je k výrobě použita pouze nerez ušlechtilá, např. chirurgická nerez AISI 430 a potravinářská nerez AISI 304. Digestoře je přitom možné vyrobit na zakázku v různých barevných variacích.
Výkon ovlivňují vyvažované vzduchové turbíny, které mají husté lamelové žebrování vytvářející velký podtlak a umožňující maximální možný výkon, neztrácí tak sací výkon při zapojení do daného průměru odtahu.

Dobré sání digestoře však neovlivňuje jen výkon, ale i vstup sání do těla spotřebiče. SIRIUS používá buď podtlakové komory, nebo štěrbinové sání. Nedělené tukové filtry zajišťují lepší ochranu motoru, ale i omítky u výdechu ze zdi před tuky, které mohou projít mezi filtry dělenými.

Datum: 28.4.2018 15:37:00

Současně také

Stavební veletrh Brno
17. - 20.2. 2021


DSB - Dřevo a stavby Brno
17. - 20.2. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště