Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
26.-29.2. 2020

Veletrh nábytku a interiérového designu

JITONA zabodovala s ložnicí Karolína

 

První cenu GRAND PRIX MOBITEX 2019 v kategorii progresivní design získala na veletrhu společnost JITONA a.s. za novou ložnici Karolína. Její autorka Zuzana Škrinárová se inspirovala přírodou, především křídly berušky, a propojila tento motiv do velmi jednoduchého a elegantního designu celé sestavy ložnice. Zajímavé detaily se objevují nejen na posteli, ale i na dvířkách komody nebo na předním čele nočního stolku.„Se Zuzanou Škrinárovou jsme začali spolupracovat v době, kdy k nám přišla ještě jako studentka na stáž. Tato spolupráce vyústila v to, že jsme vytvořili některé modely, které už aktuálně vyrábíme, a v loňském roce jsme ji požádali, aby nám už v plném zaměstnaneckém poměru vytvořila nový model ložnice. Karolína je výsledkem zhruba půlroční spolupráce. Jde o velmi svěží a zajímavý mladý design, kdy využíváme kombinaci masivního dubu a dýhy. Jsme potěšeni, že se nám podařilo za tuto ložnici získat ocenění, protože jsme byli od první myšlenky přes návrhy a vizualizace přesvědčeni, že model Karolína osloví zákazníky. Jsme velice rádi, že oslovil i porotu,“ říká Miroslav Vrba, ředitel třebíčského závodu. Hlavní cenu vnímá jako ocenění práce mladé designérky, ale i techniků a všech pracovníků, kteří připravili novinku do výroby - jako propojení jejich umu, know-how i tradičního řemesla.

JITONA a.s. je největší českou firmou se 150letou tradicí vyrábějící a exportující nábytek. Obchodní aktivity zaměřuje především na tuzemský trh a export, který tvoří více než 90 % obratu. Nábytek vyváží hlavně do Německa, Velké Británie, Švédska a Dánska.  Zaměstnává přibližně 700 pracovníků ve dvou výrobních závodech. V Třebíči se specializuje na výrobu designového dýhovaného nábytku a klasického nábytku z masivu a vyrábí zejména ložnice a obývací pokoje. V Klatovech je soustředěna výroba dýhovaných sortimentů pro společnost IKEA. 

„Globalizace dostihla i celý český nábytkářský průmysl. JITONA je tak pod velkým tlakem ze zahraničí, nejenom asijské, ale i evropské, například polské konkurence. Snažíme se stále držet vysokou úroveň kvality v různých směrech, kdy vyrábíme jak ekonomický, tak velmi kvalitní a designový nábytek. Grand Prix Mobitex je určitě krásné ocenění, je to pro nás velká čest, že se nám ho podařilo získat a je pro nás přínosem i z marketingového hlediska, ale nechceme usnout na vavřínech. Důležité je, abychom v nastoleném trendu dokázali pokračovat. Chceme každý rok přicházet s novou modelovou řadou. Teď aktuálně připravujeme k této ložnicové sestavě i sestavu obývacích stěn, takže věříme tomu, že přineseme ještě v letošním roce tento nový svěží design do obýváků. Máme přichystané další modely, kterými chceme navázat na velmi úspěšné řady ložnicových sestav Keros a chceme připravit nové prvky jak obývacích sestav Kerosu, tak pro samotnou ložnici,“ dodává Miroslav Vrba.

 

Datum: 2.3.2019 11:00:00Současně také

Stavební veletrh Brno
26. - 29.2. 2020


DSB - Dřevo a stavby Brno
26. - 29.2. 2020


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště