Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
2.-4.3. 2023

Veletrh nábytku a interiérového designu

Javorina - VĚRNI SVÝM KOŘENŮM


Dřevo vypráví svým vlastním jazykem. Už více než 70 let mu naslouchají lidé tvořící pod značkou Javorina a přes jeho kresbu odkrývají příběhy stromů. Příběhy psané slovenskou přírodou, drsné a nádherné, zhmotněné v masivním dubovém nábytku, který tato značka vytváří s úctou ke krajině, řemeslu člověka a jeho kreativitě.

V současnosti patří slovenská nábytkářská značka k evropské špičce a každý kus masivního nábytku Javorina je ručně opracovaný unikát vyrobený ze dřeva podtatranských dubů či ořechů. Majestátní a trvanlivý jako stromy samy.

Postel Aira

Ikonou mezi postelemi Javorina se stala díky své výjimečné konstrukci: „Chtěli jsme splnit přání mnoha zákazníků na vyšší postel, ze které se lépe vstává a kde by proto matrace byla ve výšce více než 50 cm. Vznikla tak štíhlá, vysoká, jemně elegantní postel, která přesto unese stovky kil živé váhy.“ vysvětluje její autor, designér Leo Čellár.

Stůl Forum

Desku stolu Forum pro 6 až 8 osob tvoří celomasivní 3 cm silný dubový plát s lehce zkosenými hranami. Tento designový detail ladí s podnožím, které vizuálně odlehčuje poctivou masivnost jídelní plochy. Povrch napuštěný lněným olejem zachovává přírodní charakter stolu a umožňuje mu přirozené stárnutí spolu s rodinou. Stůl Forum si skvěle rozumí s židlemi Tuba a Lopa.

Židle Lopa

Představuje moderní interpretaci klasického kusu nábytku, bez kterého se žádná domácnost neobejde. Celkově jemného vyznění židle Lopa dosáhli její autoři, designéři Roman Vrtiška a Vladimír Žák, ztenčením oblých hran sedáku i opěrky, které připomínají tvar čočky. Minimalistické vyznění židlí jde ruku v ruce s rafinovaným řešením, díky kterému umožnilo z židle Lopa zcela vynechat veškeré spojovací prvky při zachování naprosté pevnosti a kompaktnosti celé židle.

Smysl pro design

Jednoduchost, preciznost a jistá konzervativnost designu Javorina garantují, že nábytek této značky zůstane nadčasový. Pořízení kvalitního nábytku je zároveň i nemalou investicí, proto klade Javorina důraz i na udržitelnost designu v tom smyslu, aby nově pořízený kus vybavení interiéru nevyšel z módy a působil svěže i po několika letech. Správnost tohoto pojetí osvědčují mnohá ocenění získaná na domácích i zahraničních výstavách za výrobky, na kterých značka Javorina pravidelně spolupracuje se zkušenými evropskými designéry.

 

Datum: 16.3.2022 13:02:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště