Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
2.-4.3. 2023

Veletrh nábytku a interiérového designu

Jak na malometrážní bydlení? Nebát se barev, minimalizovat obývák, hledat multifunkční řešení a přemýšlet i vertikálně


Designérka Iva Bastlová navrhla pro veletrh MOBITEX čtyři ukázkové interiéry s plochou 20 až 34 m2. Přijďte se inspirovat projektem Malometrážní bydlení!

Projekt je koncipován jako inspirace pro návštěvníky veletrhu a budoucí uživatele. Mohou si zde snadněji představit, jak by se jim žilo na menší ploše, případně jestli je to pro ně vůbec vhodné,“ vysvětluje záměr designérka Iva Bastlová, která každý den v 11 a 14 hodin provádí zájemce expozicí během komentované prohlídky. Čtyři ukázkové byty jsou určeny pro mladou single dámu, pro mladou rodinu, pro pár seniorů a jako služební byt.

Vzorové bydlení na malé ploše by mělo návštěvníky inspirovat prostorově i barevně. „Naše prostory jsou poměrně hodně barevné a používáme různé barvy. Tím jsem chtěla ukázat, že malý prostor nebrání v použití barev a není nutné držet se pouze bílé,“ říká designérka a upozorňuje, že bílé stěny v navržených interiérech skoro nejsou. „Barevné stěny pomohou prostor rozzářit a navodit atmosféru. Interiéry pak mohou být různě tónované, což je krásně vidět v monochromatickém řešení pro singl mladou ženu. Kuchyně, stěna, závěs a podlaha zde jsou v téměř totožném odstínu, což prostoru dodává zvláštní atmosféru,“ míní Iva Bastlová.

V projektech malometrážního bydlení dále doporučuje využít každý centimetr, a čím je plocha menší, tím větší je na to potřeba klást důraz. Ke slovu přicházejí různá víceúčelová řešení – speciální systémy jako pracovna, která se po sklopení změní v plnohodnotné lůžko, nebo postel ve zvýšené poloze. „Nepřemýšlet jenom horizontálně, ale i vertikálně,“ shrnuje Iva Bastlová a radí také minimalizovat obývací pokoj, který v současné době už není tolik využívaný. „Lidé se stejně schází v kuchyni nebo jídelně a obývák se stává místem pro sledování televize, někdy ani to ne. Tady jsme ho minimalizovali tak, že jsme z jídelny udělali obývací pokoj a doplnili ji sedačkou, a to rozkládací – ne pro stálé spaní, ale pro návštěvu.

 

Datum: 2.3.2023 17:30:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště