Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
26.-29.2. 2020

Veletrh nábytku a interiérového designu

GP MOBITEX 2019: Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

 

Druhým největším vystavovatelem Grand Prix Mobitex 2019 co do počtu exponátů je Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, ateliér Průmyslový design s 22 pracemi od 32 tvůrců.

Jedním ze zadání, s nimiž měli studenti za úkol pracovat, bylo vytvořit interiérové křeslo. Vznikla tak kolekce čalouněného nábytku určeného zejména do veřejných prostor, hotelových interiérů, foyer a pokojů. Křesla jsou navržena pro komfortní střednědobý typ sezení a pro jednoduchou manipulaci. Kromě vizuální inovace se projekt zaměřil na aplikaci progresivních a vysoce ekologických materiálů, které jsou bez problému separovatelné a 100% recyklovatelné. Projekt vznikl ve spolupráci se společností BÖHM.

Ekologickou myšlenku nese i GEÓ, projekt zabývající se ekologickými dopady vyplývajícími z těžby a zpracování břidlice. Studenti a pedagogové ateliéru Průmyslový design vyvinuli produkty vyrobené z experimentálních geopolymerů obsahujících břidličnou frakci pro domácí pěstování, zpracování a skladování potravin.

Výrobou ekologických interiérových stoliček se zabývali studenti prvního ročníku. Jejich projekt je zaměřen na využití odpadních derivátů vzniklých v rámci nábytkářské, truhlářské, a kožedělné produkce. Kolekce vznikla využitím zbytkových, již nepoužitelných plošných dílů překližky z výroby. Standardní kovové panty byly nahrazeny usní, která je rovněž získávána z dále nepoužitelných odřezků z kožedělné produkce. Povrchová úprava je řešena prostřednictvím ekologických lazur. Výsledné stoličky je možné složit a efektivněji uskladnit.

Další kolekcí jsou interiérové čalouněné lavice určené do veřejných prostor jako jsou čekárny a foyer. Lavice jsou navrženy s možností jejich nekonečného aditivního napojování a situování zejména u stěn místností a chodeb. Čalounění zajišťuje komfort střednědobého typu sezení.

Široký záběr ateliéru Průmyslového designu deklaruje kromě nábytku zastoupení světel, interiérových i exteriérových doplňků. Díky spolupráci s řadou společností jsou studenti snáze uvedeni do praxe.

Přihlášené práce studentů

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Datum: 14.2.2019 11:15:00Současně také

Stavební veletrh Brno
26. - 29.2. 2020


DSB - Dřevo a stavby Brno
26. - 29.2. 2020


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště