Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GP MOBITEX 2019: Univerzita Jana Evangelisty Purkyně

 

Soutěžní přehlídky Grand Prix Mobitex 2019 se účastní rovněž Fakulta umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně z Ústí nad Labem. Celkem 12 studenty s 14 autorskými pracemi jsou zastoupeny ateliéry Produktový design a Design keramiky.

Designéři obou ateliérů se věnovali především výrobě porcelánových čajových setů. Škola dlouhodobě spolupracuje s firmou Český porcelán a. s., pro nějž měli studenti navrhnout produkt nového atraktivního designu s vědomím potenciálu i omezení průmyslové výroby. Díky možnosti nahlédnout přímo do provozu bylo pro mladé tvůrce jednodušší pochopit, co obnáší samotný proces výroby. Na téma „užitečné nádoby“ se zaměřili studenti ateliéru Design keramiky; výstupem zadání jsou čajové soupravy a mísy.

Soubor univerzity ozvláštní exponáty z ateliéru Produktového designu, konkrétně minimalistické dřevěné židle a konferenční stoly s ekologickým aspektem. Běžná epoxidová lepidla jsou nahrazena rýžovými, používanými v Japonsku. Díky užití pouze přírodních látek vzniká nábytek šetrný ke zdraví uživatele, citlivý k přírodě a dlouhodobě udržitelný. Kolekci doplňují stolní a ruční zrcadlo.

Přihlášené práce studentů

Univerzita Jana Evangelisty Purkyně
Produktový design | Design Keramiky

Datum: 14.2.2019 11:00:00

Současně také

Stavební veletrh Brno
17. - 20.2. 2021


DSB - Dřevo a stavby Brno
17. - 20.2. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště