Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GP MOBITEX 2019: Mendelova univerzita v Brně

 

K tradičním vystavovatelům Grand Prix Mobitex patří studenti Ústavu nábytku, designu a bydlení Mendelovy univerzity v Brně, oborů Tvorba a výroba nábytku a Design nábytku. Na soutěžní přehlídce se tento rok představí 47 mladých designerů s 38 exponáty. Skladba je různorodá, mezi přihlášenými pracemi je zastoupen sedací, stolový i úložný nábytek a také drobnější interiérové prvky – světla či nástěnné hodiny.

V rámci výstavy bude škola prezentovat 18 kusů sedacího nábytku, převážně čalouněných židlí, křesel, stoliček a také houpací křeslo. Studenti využívají především kovových konstrukcí doplněných o plstěná čalounění, nechybí však ani materiály jako překližka, dřevo, v případě stoliček méně tradiční železobeton nebo papír.

Zajímavostí je práce s kompozitním dřevem firmy Princ Parket. Studenti z něj navrhli a vytvořili dva konferenční a dva jídelní stoly, modulární obývací nábytek a nástěnné hodiny. Své výrobky často doplňují o betonové prvky. Ukázkou práce s novými technologiemi jsou pak tři kusy věšáků, jejichž spoje jsou vyrobeny pomocí 3D tisku. Představeny budou mimo jiné pracovní stoly kombinující dřevotřískovou desku s kovovými podnožemi nebo modulární nábytkový systém z překližky založený na stavebnicovém systému.

Různorodost přihlášených prací demonstruje zastoupení dětského nábytku – hracího stolku se stoličkou či variabilního prvku pro sezení, hru i odpočinek. Dále závěsná a stolní svítidla z materiálů jako porcelán, dřevo, kůže, akrylové modelovací pasty či mezi studenty oblíbený beton. Samostatnou kategorií je pak závěsná houpačka.

Mendelova univerzita klade důraz na funkčnost nábytku a bytových doplňků a jejich využití v praxi – jak v soukromých, tak veřejných interiérech i exteriérech. Studenti spolupracují s českými výrobci, např. firmou Princ Parket, kteří jim napomáhají pochopit proces výroby.

Přihlášené práce studentů

Mendelova univerzita v Brně

Datum: 14.2.2019 9:15:00

Současně také

Stavební veletrh Brno
17. - 20.2. 2021


DSB - Dřevo a stavby Brno
17. - 20.2. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště