Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Co jsou megatrendy? Jaké ovlivňují současný nábytkářský sektor?

 

Co jsou megatrendy a jaké ovlivňují současný nábytkářský sektor se dozvíte v přednášce Globání fenomén – megatrend, kterou vás v pátek 1. 3. 2019 od 15 do 16 hodin na přednáškovém pódiu v pavilonu F provede doc. Ing. arch. Ludvika Kanická, CSc. z Mendelovy univerzity v Brně. Přednáška probíhá v rámci semináře Klastru českých nábytkářů.

Megatrendy jsou zásadní společenské vlivy, které působí na celé zeměkouli. Některé jsou zřetelné, jiné hůře pozorovatelné a projevují se v rozličném měřítku. Jejich identifikace funguje jako obrana vůči negativním důsledkům. Některé mohou působit i několik desetiletí. Tím se odlišují od krátkodobých trendů a módy.

Megatrendy přináší společenské a kulturní změny, ale zasahují i do hospodářství a politiky. Spolupůsobením megatrendů, hospodářského klimatu a designu vznikají trendy, což je významný nástroj v procesu nábytkářského průmyslu zacíleného na kvalitní bydlení.Pochopení problému megatrendů může usnadnit orientaci v nabídce aktuálních produktů, designéři a producenti mohou efektivněji nasměrovat inovace.

Nábytkářský sektor ovlivňuje v současnosti 11 megatredů. Je to: konektivita, ženský faktor, silver society, mobilita, new ecology, zdraví, new work, urbanizace, individualizace, globalizace a new learning. Platformou prezentace nábytkového sektoru jsou velké výstavy, jako IMM v Kolíně nad Rýnem, italské Salone internazionale del mobile nebo pařížský Meuble et objet. Přednáška analyzuje jednotlivé megatrendy a zkoumá jejich působení na konkrétní produkty prezentované na výše uvedených akcích v posledních letech. Cílem přednášky je motivace k analýze exponátů Mobitexu z tohoto hlediska.

Datum: 18.2.2019 21:40:00

Současně také

Stavební veletrh Brno
17. - 20.2. 2021


DSB - Dřevo a stavby Brno
17. - 20.2. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště