Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
27.2. - 2.3. 2019

Veletrh nábytku a interiérového designu

Firma Böhm představila progresivní technologii u sedacích souprav

 

Novinku Elastic, oceněnou Grand Prix 2013 v kategorii progresivní technologie v širších komerčních souvislostech prezentuje  v pavilonu F firma Böhm čalouněný nábytek. Současně představuje novou produktovou řadu sedacích souprav této značky – Elastic collection.


Tato kolekce nábytku se vyznačuje inovativním použitím prvotřídních materiálů, například vysoce pružných HR pěn. Největší novinkou je použití unikátního rouna Strulo elastic. Firma ji jako první v Evropě použila při výrobě čalouněného nábytku, což zvyšuje jeho prodyšnost , a tím i komfort sezení. „ Jde o revoluční technologie ve výplních čalouněného nábytku. Od výroby komerční polyuretanové výplně z roku 1956 k prezentaci novinky vyrobené technologií Struto, tedy kladení vlákenné vrstvy polystyrenu a modifikovaných pojivých vláken,  uplynulo téměř šedesát let. Za tak dlouhou dobu se podstatně změnily nároky uživatelů zejména v oblasti vnímání environmentálních rizik souvisejících s používáním a likvidací sedacího nábytku. Ve světovém tisku jsou výplně sedacích souprav podrobovány přísné a vytrvalé kritice. Levné polyuretanové pěny, vyráběné podle individuálních receptur výrobců, jsou identifikovány jako zdroje vážných zdravotních rizik zejména u dětí,“ řekl vedoucí odštěpného závodu Böhm Luboš Varhaník.  Zdravotní rizika jsou podle něho v toxickém polétavém prachu, který se uvolňuje při používání sedaček.  Odborníci tvrdí, že výplň u standardních sedaček obsahuje až 11 procent nebezpečných a neověřených sloučenin.

„Naše novinka elastic využívá českého objevu k zavedení zcela odlišné a ojedinělé technologie se nadstandardně příznivými uživatelskými vlastnostmi, který se vyrábí z japonských materiálů. Výplně z tohoto materiálu vynikají vysokou odolností vůči zátěži, setrvalou pružností i pevností,  a snadno se  recyklují.  Jsou tedy lepší než komerční polyuretanové pěny.  Věříme, že nová řada zaujme nadčasovým designem, reprezentativním pojetím a skvělým pocitem komfortu i při dlouhodobém sezení,“ upřesnil Varhaník.  Čalouněný nábytek, i když neupoutá vzhledem a při usednutí pohodlím, skrývá svou dlouhodobou kvalitu a funkčnost pod potahem. Oproti jinému nábytku jsou právě sedací soupravy vystaveny extremní  statické i dynamické zátěži. Od převratného objevu polyuretanové pěny jsou si všechny sedačky na pohled velmi podobné a ani zkušební zátěž nemusí odhalit propastné rozdíly, zejména v kvalitě výplní. Vadou na kráse levných pěn je krátký životní cyklus - během užívání  unikne až 50 procent objemu výplně – slehne se.

„Úbytek hmotnosti provázejí tvarové deformace, nábytek špatně nejen vypadá, ale nepohodlně se na něm i sedí. Za jeho úspěšným odbytem nestojí přízeň, ale spíše nutnost nákup cyklicky opakovat. Největší problémy uspokojivě řeší inovační studená technologie HR pěn, stále ale nabízí výplň na bázi polyuretanu i když ve vyšší kvalitě a životnosti. Není třeba zdůrazňovat, že existence dvou cenově odlišných variant otevírá široký prostor pro inovace, ale u čalouněného nábytku platí, že dostanete přesně to, co zaplatíte,“ řekl obchodní ředitel  Jaroslav Frantál. ELASTIC vykazuje kromě požadovaného objemu, pružnosti a prodyšnosti, dlouhý životní cyklus. Tedy garantuje pocitovou pohodu a tvarovou stálost po nezvykle dlouhou dobu užívání čalouněného nábytku. Společnost vychází vstříc zažité zvyklosti českého zákazníka investovat do čalouněného nábytku dvakrát za život, což je v Česku tradicí.  Po poskytnutí celoživotní záruky na kostru, je výjimečná kvalita výplně dalším logickým krokem k ochraně investic do kvalitního bydlení a životního stylu, doplnil obchodní ředitel.   

Firma Böhm s více jak dvacetiletou tradicí patří k nejvýznamnějším výrobcům sedacího čalouněného nábytku v České republice. Je ryze českou fi rmou s 35 zaměstnanci. V současnosti se již nezabývá sériovou výrobou a věnuje se zakázkovým projektům. Její sedací soupravy jsou pověstné působivým designem a vysokou kvalitou. Společnost svoji produkci směřuje nejen do České republiky, ale také do zemí jako jsou Německo, Švýcarsko, Nizozemí, Dánsko, Kanada, Slovenská republika a Střední východ. Seznámení s její nabídkou nabízí reprezentativní centrum nábytku Exit 112 v blízkosti sjezdu z dálnice D1, navržené jako showroom pro několik kooperujících firem.

Datum: 23.4.2014 8:04:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Současně také

Stavební veletrh Brno
27.2. - 2.3. 2019


DSB - Dřevo a stavby Brno
27.2. - 2.3. 2019Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště