Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Dubnové veletrhy nabídly chytrá řešení pro města a obce i pohled do domácnosti budoucnosti

 

Od 26. do 29. dubna se na brněnském výstavišti konaly Stavební veletrhy Brno, veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX a veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno. Letos se souběžně konal veletrh URBIS, který se nově věnoval chytrým řešením pro města a obce.

„Nultý ročník URBIS Smart City potvrdil, že se jedná o široké a zajímavé téma s velkým inovačním potenciálem. Naší ambicí je, aby se stal stěžejní akcí pro chytrá řešení měst a obcí v Česku a Slovensku,“ uvedl generální ředitel Veletrhy Brno a. s. Jiří Kuliš.

I přes nepřízeň počasí zhlédlo během prvních dnů nabídku 827 firem z 20 zemí světa na čisté výstavní ploše přes 19.630 m2 na 31.000 návštěvníků, předpokládaná celková návštěvnost dosáhne úrovně loňského roku.

Návštěvníci veletrhu URBIS měli možnost seznámit se s chytrými řešeními pro města a obce, která zkvalitní život běžných obyvatel a zároveň vedou k optimalizaci využití zdrojů ve městech. Chytré detektory, které poskytují data o dopravě nebo obsazenosti parkoviště, mobilní rozhlas pro hromadnou komunikaci s občany přes mobil nebo chytré pouliční osvětlení, které měří exhalace nebo má integrovanou nabíječku elektromobilů či wi-fi. To jsou jen některé z exponátů, které se představily na veletrhu URBIS. Nechyběly ani technologické možnosti pro chytrá města, ať už se jednalo o využívání alternativních zdrojů energie v dopravě nebo veřejném osvětlení. Na venkovních plochách byla k vidění komunální technika a městský mobiliář.

Se svými projekty se prezentovalo i Brno. „Rádi bychom, aby byla více vidět chytrá řešení, která v Brně již existují, proto jsme se domluvili s městskými společnostmi, jako jsou Brněnské komunikace, Teplárny Brno, Technické sítě Brno, SAKO Brno a Dopravní podnik města Brna, aby nechaly návštěvníky nahlédnout pod pokličku projektů, které má Brno v oblasti chytrých řešení zavedené. Kromě vyzkoušení nové „šalinkarty“ se návštěvníci mohli seznámit se způsobem řízení dopravy v Brně, datovým centrem nebo řízením veřejného osvětlení. To ale neznamená, že my sami se nechceme inspirovat novými trendy a chytrými řešeními, která jsou na trhu dostupná,“ řekl Jaroslav Kacer, náměstek primátora města Brna pro oblast Smart City. Elektronické odbavování cestujících prostřednictvím platebních karet Dopravního podniku města Brna získalo prestižní Zlatou medaili veletrhu URBIS.

Návštěvníci Stavebních veletrhů Brno získali jak přehled o nových technologiích, stavebních materiálech a aktuálních trendech ve vybavení interiéru, tak i možnost zdarma zkonzultovat své plány s renomovanými nezávislými odborníky. Pod odborným vedením mohli projít jednotlivými kroky stavby, až po vkusné vybavení interiéru kvalitním, zdravotně nezávadným nábytkem. Letošní novinkou bylo poradenství zaměřené na problematiku inteligentní a bezpečné domácnosti, které se věnovala expozice v pavilonu F. Ta představila bydlení budoucnosti, kde je tabletem nebo mobilním telefonem možné ovládat nejenom osvětlení, domácí spotřebiče, audiovizuální techniku, ale i tepelné čerpadlo nebo solární panely. Nechyběl ani elektromobil integrovaný do energetiky domu pro případ vyrovnání nedostatku elektrické energie.

Na veletrhu MOBITEX získali návštěvníci přehled o aktuálních trendech v bydlení a vybavení interiéru. Nechyběla ani přehlídka studentských prací Grand Prix MOBITEX, která nabídla neotřelý pohled na design. Zájemci o dřevěné stavění získali inspiraci i dobré rady na veletrhu DSB – Dřevo a stavby Brno. Nabídku vystavovatelů doplnil atraktivní doprovodný program.

 

Řekli o veletrzích: 

Ing. Pavel Křeček, předseda ČKAIT

I přes stále neuspokojivý trend vývoje českého stavebnictví, jsem rád, že byly Stavební veletrhy Brno místem, kde firmy představovaly své novinky, technická i technologická zlepšení. A to mě naplňuje optimismem do dalších let.

 

Vratislav Blaha, CSc., předseda Asociace dodavatelů montovaných domů:

Byli jsme potěšeni dobrou spoluprací s Veletrhy Brno, a.s. Veletrh se vydařil, přišlo na něj dost návštěvníků, čemuž posloužila i dobrá mediální podpora veletrhu. Cílem prezentace na tomto veletrhu bylo prezentovat dřevostavby našich členů. Letos jsme připravili i poradenství z této oblasti.

 

Helena Prokopová, cechmistr, Cech čalouníků:

Letošní veletrh MOBITEX byl opět lepší než byl ten loňský, bylo tu mnoho zajímavých výrobků. Největší radost mám, že tři členové našeho cechu získali ocenění za své výrobky. Pro cech čalouníků se veletrh MOBITEX jako vždy opravdu vydařil.

 

Lucia Haraslínová, předsedkyně, Klastr českých nábytkářů:

Klastr českých nábytkářů prezentoval ve společné expozici kvalitní a zajímavý design výrobků svých členů. Právě proto nesmíme v Brně chybět. Realizace expozice KČN a aktivit KČN v rámci doprovodního programu veletrhu MOBITEX byla spolufinancována z projektu OPPI- Spolupráce-Klastry.

 

Radek Dufek, vedoucí přímého prodeje, LOMAX:

Naše expozice byla na tomto veletrhu prakticky stále zaplněna. Do Brna jsme přijeli, abychom zde prezentovali nové výrobky, naši značku. Letos poskytujeme služby zákazníkům už přesně čtvrt století. V Brně jsme uspořádali také řadu obchodních schůzek, dá se říci, že se veletrh vydařil.

 

Roman Adámek, servisní a obchodní oddělení, KRUŽÍK:

Stavební veletrhy Brno nám slouží ke schůzkám s našimi obchodními partnery a samozřejmě k nám chodí stálí zákazníci. Účelem účasti naší firmy je také zjistit jaké jsou nové trendy v naší branži ve světě a samozřejmě představit naše novinky. V tomto směru veletrh vždy splní svůj účel. Navíc mají zákazníci možnost si naše produkty prohlédnout a osahat, což bylo a bude vždy důležité.

 

Petr Dědek, manažer montáží, Thermona spol. s r.o.:

Naše firma musí být na veletrhu v Brně vždy, neboť se nachází v tomto regionu, máme sídlo nedaleko. Na veletrh jezdíme s cílem získat zakázky od koncových zákazníků, což se nám daří. Úspěšně jsme zde prezentovali naše služby v oblasti vytápění se všemi náležitostmi a hlavně se všemi novinkami. Máme několik nových kotlů, které u zákazníků vzbudily velký zájem. Přišlo velké množství zájemců, a to z celé republiky. Jasně se tak potvrdilo, že Brno je přirozeným centrem pro lidi, kteří se zajímají o stavební činnost komplexně. Je příjemné, že na výstaviště můžeme také pozvat obchodní partnery, zázemí na výstavišti je perfektní.

 

Petra Trefilová, marketing, TONDACH Česká republika s.r.o.:

Do Brna jezdíme pravidelně, na tomto veletrhu firma nesmí chybět. Patříme k tradičním výrobcům tak zvaného zdravého keramického materiálu a ten právě zde prezentujeme zájemcům o střešní krytiny. V Brně jsme také pořádali řadu obchodních schůzek s pokrývači a obchodními partnery. Veletrh má pro firmu i společenský charakter.

 

Jan Kratochvíl, architekt, obchodní zástupce, DOMY D.N.E.S.:

Se Stavebními veletrhy Brno jsme ve finále vždy spokojeni, patříme k pravidelným vystavovatelům. Na veletrhu se ukázalo, že o dřevostavby roste zájem. Naše firma nabízí typové projekty, ale samozřejmě vyhovíme každému, kdo požaduje individuální výstavbu.

 

Hrnčířová Zdeňka, marketing, VESPER FRAMES s.r.o.:

Návštěvnost byla dobrá, každý den jsme získali ve srovnání s loňským ročníkem daleko více kontaktů. Je vidět, že dřevostavby stále více táhnou, lidé o ně mají zájem. Lidé k nám přicházeli už s hotovými studiemi domu a většinou už měli na objekt i zakoupený pozemek. Veletrh v Brně splnil očekávání firmy. Veletrh v Brně je pro naši firmu vždy přínosem. Staráme se o to, co budeme na veletrhu prezentovat už dlouhou dobu dopředu, a vždy jsme úspěšní. Jsme rádi, že nás navštěvují všechny generace.

Oldřich Grepl, marketing, krbY MetAx:

Patříme k českým výrobcům krbových vložek jak teplovodních, tak i teplovzdušných. O návštěvnosti naší expozice se dá říci, že byla pro firmu pozitivní, i proto patříme k pravidelným vystavovatelům na Stavebních veletrzích Brno.

 

Zdeněk Sleha, manažer obchodu, ALUKOV a.s.:

Veletrh v Brně se firmě vydařil, neboť naše marketingové oddělení dobře tuto prestižní akci podpořilo. To znamená příliv zákazníků do expozice, která letos byla zhotovena ve stylu zastřešení terasy CORSO Premium. Rádi jsme přijeli právě na Moravu, neboť naše firma sídlí v Čechách. Naše produkty je potřeba vidět a osahat si je a poté si dohodnout schůzku, která vede k realizaci. To se dařilo, pro nás je prioritou dostat se zákazníkům co nejblíže. Navíc jsme uspořádali také řadu cílených schůzek. Zdá se nám, že naši zákazníci na Moravě jsou rádi, že se prezentujeme právě na Stavebních veletrzích v Brně.

 

Stanislav Řežný, prodejce, Atmos:

Návštěvnost na veletrhu byla slušná, zaměřili jsme se na koncové zákazníky. Pro firmu byl stavební veletrh úspěšný, předali jsme také své informace řadě zákazníků, což jsou především odborné topenářské firmy. Zájemcům jsme poskytli veškeré informace při individuálním řešení vytápění příslušných prostor, ale i o tom, jak postupovat v případě kotlíkových dotací.

 

Vendula Chocholoušová, rozpočtář, HK-Dřestav:

Na stavební veletrhy do Brna jezdíme rádi, protože vždy zde získáme nové zákazníky, čili ekonomicky je pro nás přínosem. Je vidět, že lidé opět začali stavět, i proto jsme se museli prezentovat na brněnském veletrhu a se svou účastí jsme naprosto spokojeni. Poptávky po dřevostavbách jsou stále vyšší, denně jsme získali kolem padesáti kontaktů. Firma realizuje zhruba sto rodinných domů ročně, naše kapacity jsou už v současnosti vytíženy, další dodávky uskutečníme bohužel až příští rok.

 

Tomáš Jelínek, ředitel, JELÍNEK-výroba nábytku s.r.o.

O naše výrobky, především o novinky, byl na veletrhu velký zájem. Do Brna jezdíme vždy rádi. MOBITEX má velkou tradici, lidé mají o náš nábytek zájem, protože tu máme stálé zákazníky a tak s nimi udržujeme kontakt. Na veletrhu Mobitex získala postel ocenění. Firma Jelínek vyrábí nábytek z masivního dubu a buku v síle materiálu 25 a 40 mm. 

 

Gabriela Tomková, obchodní referent, JECH CZ s.r.o.:

Patříme k pravidelným vystavovatelům veletrhu MOBITEX a navíc máme v Brně podnikovou prodejnu. Zákazníci se k nám do expozice vracejí, neboť jsou spokojeni s našimi výrobky a chtějí nakupovat další. Totéž platí o nás, my jsme s brněnským veletrhem spokojeni, pro firmu je vždy úspěšný. Navíc si zde sjednáváme obchodní schůzky a chodí k nám řada koncových zákazníků. S letošním ročníkem veletrhu jsme byli opět spokojeni.

 

René Cígler, jednatel, Elektro Cígler:

Na letošním veletrhu jsme návštěvníkům představili lustry, světla, stoly a židle. Do naší expozice přišlo dostatek návštěvníků nejen z Brna a okolí, ale z celé republiky. Navíc máme vybudovanou svou klientelu, která nás tu navštěvuje pravidelně. Přesto vždy na MOBITEXU nasbíráme, stejně jako letos, nové klienty. Jsme stálými vystavovateli veletrhu MOBITEX a zatím se nikdy nestalo, aby se nám tato akce ekonomicky nevyplatila. Proto sem budeme jezdit každý rok, jsme tu vždy spokojeni.

 

Petra Sehnalová, výrobní manažer, decoDoma:

Prezentovali jsme zejména potahy na různé typy sedacích souprav, taburety počínaje až po rohovou sedačku konče. Máme 40 různých dezénů a barev a překvapil nás velký zájem lidí o toto zboží na veletrhu Mobitex. Přiznám, že v tomto směru v ČR nemáme moc velkou konkurenci. Veletrh byl pro nás úspěšný, i když jsme na něm byli poprvé. Byli jsme na výstavišti spokojeni, náš cíl byl splněn, to znamená, že naše prezentace splnila účel.

 

Michal Karafiát, technolog, designér, EXIT 112 s.r.o.:

S veletrhem Mobitex jsme byli spokojeni, jsme rádi, že jsme získali ocenění za křeslo Phoenix. Do Brna jezdíme vystavovat pravidelně, zázemí v areálu je tu vždy perfektní, spokojeni jsme také byli s návštěvností naší expozice. Vždy tu získáme také nějaké objednávky, tedy ekonomicky se naše prezentace vyplatila.

 

Datum: 29.4.2017 23:59:00

Současně také

Stavební veletrh Brno
17. - 20.2. 2021


DSB - Dřevo a stavby Brno
17. - 20.2. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště