Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Druhé, rozšířené vydání publikace Jindřich Halabala a Spojené uměleckoprůmyslové závody v Brně bude pokřtěno na veletrhu MOBITEX!

 

Po patnácti letech od prvního vydání publikace, připravené kolektivem autorů ve spolupráci s Muzeem města Brna, Muzeem umění Olomouc a vydavatelstvím Era k 100. výročí narození brněnského architekta, designéra a teoretika Jindřicha Halabaly, vychází nyní v nakladatelství GRADA druhé, rozšířené vydání.

Bohatě ilustrovaná publikace, věnovaná jedné z nejzajímavějších osobností nábytkové tvorby meziválečného období, získala v roce 2004 významné ocenění v soutěži Gloria musealis. Přináší první souhrnné zhodnocení tvorby Jindřicha Halabaly a činnosti Spojených UP závodů v Brně v období třicátých let 20. století. V této době patřil podnik k největším a nejprogresivnějším nábytkovým továrnám v tehdejším Československu a výrobky nesoucí značku UP byly synonymem kvality a dobrého vkusu. Jindřich Halabala, od roku 1930 hlavní architekt Spojených UP závodů, měl zásadní vliv na formování výrobního programu společnosti, podílel se na vývoji výrobků, na reklamní i prodejní strategii. Jeho představa o kvalitě bydlení, nábytku, který má být tvarově elegantní, dokonale zpracovaný, bezchybně funkční, skladebný a variabilní a přitom dostupný nejširším vrstvám obyvatelstva, zůstává stále inspirujícím a nadčasovým odkazem.

Skutečnost, že meziválečný nábytek je žádaný i v dnešní době, dokládá zájem o originální výrobky i novodobé produkty vyráběné společností Modernista. Historický nábytek Spojených UP závodů i současné repliky připomene expozice v pavilonu F.

Křest knihy se uskuteční v rámci doprovodného programu veletrhu MOBITEX za účasti synů Jindřicha Halabaly, autorů publikace, zástupců firem, které vydání podpořily, i dalších příznivců značky UP ve čtvrtek 26. dubna 2018 v 16 hodin na pódiu pavilonu F. Srdečně zveme!

Datum: 16.4.2018 13:38:00

Současně také

Stavební veletrh Brno
17. - 20.2. 2021


DSB - Dřevo a stavby Brno
17. - 20.2. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště