Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

DAS HAUS Lucie Koldové: v hlavní roli světlo

 

Český interiérový design se letos v lednu na veletrhu IMM v Kolíně nad Rýnem zapsal do historie. Prezentace veleúspěšného projektu designérky Lucie Koldové proto nechyběla ani v doprovodném programu veletrhu MOBITEX.

DAS HAUS Lucie Koldové představila cechmistryně Cechu čalouníků a dekoratérů Helena Prokopová, která se s projektem podrobně seznámila přímo na místě. Imaginární dům o rozloze 180 m2 je již sedm let exponátem kolínského veletrhu bydlení. K realizaci jsou zváni špičkoví designéři z celého světa a letos se této pocty poprvé dostalo autorovi z východoevropské země. „Lucie Koldová připravila úžasný stánek, který předchozí ročníky DAS HAUS takzvaně strčil do kapsy. Chodily tam davy a pro všechny to byl úžasný zážitek,“ shrnula své dojmy Helena Prokopová.

Art designérka firmy Brokis Lucie Koldová se dlouhodobě věnuje světlu a jeho působení v interiéru. Právě světlo proto hraje v jejím “ideálním domě” hlavní roli, zatímco nábytek pouze dotváří prostor a podporuje jeho funkci a styl. Světlo je v každé ze šesti zón “domu” nositelem energie, určuje atmosféru a zároveň ji proměňuje, protože se na rozdíl od nábytku může snadno změnit. Do centrální obytné zóny - srdce domova a místa setkávání s rodinou a přáteli - designérka umístila symbolický ohníček Puro Fire. V relaxační zóně ložnice a koupelny určují náladu “vznášející se” svítidla Ivy složená z mnoha světelných koulí navlečených na větývkách. Ale pozoruhodný je také nábytek, třeba křesla se stolkem Cocoon a křesla Chips ve tvaru bramborového lupínku, která Lucie Koldová navrhla pro značku TON.

“Celá expozice je uspořádaná do hvězdy a jednotlivé buňky jsou studií světla jako zdroje energie a naděje,” popsala letošní DAS HAUS Helena Prokopová. Návštěvník tak vnímal nejprve světlo jako nositele nálady, teprve v druhém sledu nábytek a stěny. Vznikl dům minimalistického zařízení jasných kontur, ale plný pozitivních emocí. Ženské návštěvnice jistě potěšilo, že jednu ze šesti zón věnovala 34letá designérka oblékání. A nešlo o žádnou špeluňku, nýbrž o prostorný a smyslně rudý budoár s rafinovaným osvětlením. Druhým příjemným překvapením bylo vynechání kuchyně jako prostoru, který Lucie Koldová nepokládá za nezbytný: “Myslím, že je řada příjemnějších věcí, kterým se člověk může doma věnovat,” komentovala to sama designérka, které se díky úspěchu v Kolíně nad Rýnem podařilo navázat nové spolupráce a také nevídaně zpropagovat celou českou designovou tvorbu.

Datum: 27.4.2018 9:50:00

Současně také

Stavební veletrh Brno
17. - 20.2. 2021


DSB - Dřevo a stavby Brno
17. - 20.2. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště