Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Co si nenechat ujít na Stavebních veletrzích Brno? 8 tipů pro vás

 

Stavební veletrhy Brno jsou v plném proudu. Najdete zde vše, co se stavbou souvisí - nejen novinky z oboru stavebnictví od řady dodavatelů stavebních materiálů či hotových stavebních prvků, ale i nové technologie a trendy. Souběžně zde probíhá veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno, veletrh nábytku, interiérového designu MOBITEX a veletrh Ptáček. Zajímavé expozice najdete i na volných plochách, můžete se zúčastnit řady soutěží, dozvědět se užitečné informace v rámci doprovodného programu nebo si nechat poradit od odborníků.

Odneste si domů macešku z expozice Zahrady

Venkovní expozice Zahrada na volné ploše mezi pavilony F a P přináší ukázky zahradní architektury a designu. Na 1200 m2 jsou k vidění ukázky různých typů zahrad, zahradních dekorací nebo řešení cest a zpevněných částí zahrady. Nově projekt letos přináší možná řešení i pro městské parky. Tato zelená oáza je plná rozmanitých druhů hrnkových květin, bylinek a okrasných dřevin od společnosti AGRO Tuřany. Vybrané rostliny si můžete přímo na veletrhu i zakoupit.

Zúčastněte se soutěží! Vyhrát můžete střechu nebo 5 000 Kč!

Stánky vystavovatelů v pavilonu P nabízejí atraktivní podívanou. Můžete vidět třeba fragment domu, na kterém se můžete seznámit se stavebním systémem Ytong či zhlédnout ukázku aplikace omítky. Čeká Vás široký sortiment různých typů dveří, oken, stínící techniky či komínů, ale také stavebních materiálů jako je beton, kámen či třeba protihlukové desky. Můžete se také zúčastnit řady soutěží. Na stánku Krytiny - Střechy se můžete vyplněním dotazníku zúčastnit soutěže o střechu Gerard. Můžete také zkusit vypáčit okno FenStar – uspějete-li, odměna 5 000 Kč bude vaše. Soutěžit můžete i o podlahu zdarma od Dobrých podlah nebo třeba využít veletržní slevu 15 a 50 % na dřevostavby PURLIVE.

Veletrh PTÁČEK při Stavebních veletrzích Brno

Souběžně se Stavebními veletrhy Brno probíhá Veletrh PTÁČEK společnosti PTÁČEK - velkoobchod, který je v pátek 27. i v sobotu 28. dubna otevřen široké veřejnosti. Společnost PTÁČEK - velkoobchod, a. s. v pavilonu V představuje svoji nabídku výrobků více než 150 dodavatelů z oboru topení – plyn – voda – sanita – inženýrské sítě.

Kvalitní a zdravotně nezávadný nábytek na veletrhu MOBITEX

Celý pavilon F je věnován problematice výběru kvalitního, zdravotně nezávadného nábytku. Veletrh MOBITEX nabízí jak zajímavé expozice vystavovatelů, tak i odborný doprovodný program nebo nezávislé poradenství center oborových asociací a svazů. Návštěvníci zde najdou novinky a opravdu kvalitní exponáty. K vidění je zde široký sortiment sedacích souprav, postelí, kuchyní, ale i třeba kancelářského či zahradního nábytku. Najdete zde i sedm společností, které byly oceněné v rámci udílení cen Grand Prix Mobitex – například pohovka Böhm Music se zabudovaným reproduktorem, výškově nastavitelný pracovní stůl dvou pracovišť Tandem 3-segment či dřevěný světelný rám Flex Frame wood s vyměnitelnou grafikou.

Potřebujete poradit? Navštivte odborníky!

Odborné rady nabízí nejen samotní vystavovatelé přímo na stáncích, ale najdete zde i 10 nezávislých center. Pokud si na veletrh přinesete vlastní plány stavby či rekonstrukce, odborníci vám poradí, jak je vylepšit, jak ušetřit nebo zajistit lepší funkčnost stavby. Poradenství poskytují všechny organizace zdarma po celou dobu veletrhu. Kromě samotných vystavovatelů se můžete poradit na stánku České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě ČR (ČKAIT) – Stavební poradenské centrum, Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD), Centra pasívního domu, Poradenského centra pro BIM nebo v Poradenském centru pro okna a stínicí techniku. Své poradenství poskytuje také Cech topenářů a instalatérů ČR či Státní fond životního prostředí. Rady ohledně financování bydlení či investic vám ráda poskytne Firma na důvěru. Za veletrh Mobitex najdete pomoc u Cechu čalouníků a dekoratérů a Klastru českých nábytkářů.

Doprovodný program pro každého

Stavební veletrhy Brno doplňuje bohatý doprovodný program. V sobotu se můžete například od 10:30 hodin těšit na přednášku „Žijte lépe a levněji s našimi dotacemi“, kterou pořádá Státního fondu životního prostředí ČR, a dozvíte se, jak můžete ušetřit s dotacemi z programů Nová zelená úsporám nebo Dešťovka. Od 11 hodin si můžete poslechnout autentické zkušenosti s pasivními domy v rámci „Příběhů pasivních domů“. V pavilonu P najdete i panely se stavbami nominovanými do soutěže Stavba roku 2017 Jihomoravského kraje.

Kompletní doprovodný program Stavebních veletrhů Brno a DSB – Dřevo a stavby Brno

Kompletní doprovodný program veletrhu MOBITEX

Navštivte Národního stavební centrum a vyhrajte skvělé ceny!

Pokud v průběhu Stavebních veletrhů Brno zavítáte také mezi vzorové domy Národního stavebního centra, máte možnost se zapojit do zajímavé soutěže. V domě číslo 8 (s vlajkou NSC) je ve vnitřní 3D expozici připraven dotazník a po jeho zodpovězení se dostanete do slosování o zahradní plynový gril, topný infrapanel, elektrický konvektor a mnoho dalších hodnotných cen. Soutěž trvá do sobotní třetí hodiny odpolední, na čtvrtou hodinu je pak naplánováno slosování. Národní stavební centrum představuje praktickou ukázku hotových domů včetně dřevostaveb a nachází se v těsné blízkosti brněnského výstaviště. Více informací o soutěži zde.

Víte, jak se pokrývá střecha nebo čistí komín? Přijďte se podívat na ukázku řemesel naživo.

Na volné ploše K je připravena společná expozice řezbářů, truhlářů, zedníků, pokrývačů, kominíků a dalších profesí. Ukázky práce zde předvedou studenti Střední školy stavebních řemesel Brno – Bosonohy. Ukázky budou k vidění každý den veletrhu od 10 do 16 hodin.

Datum: 27.4.2018 13:30:00

Současně také

Stavební veletrh Brno
17. - 20.2. 2021


DSB - Dřevo a stavby Brno
17. - 20.2. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště