Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Bezplatná odborná poradenství pro každého

 

Na Stavebním veletrhu vám bude k dispozici řada bezplatných poradenských center. Najdete zde poradenství ke všemu, co souvisí se stavbou a vybavením domu či bytu. 

Stavební poradenské centrum Po celou dobu veletrhu vám budou k dispozici ve Stavebním poradenském centru odborníci, kteří vám bezplatně poradí s právními a technickými problémy spojenými s přípravou, realizací, opravami i užíváním staveb. Poradenské centrum zastřešuje Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT).

Poradenské centrum Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) se zaměří na všechny otázky související se stavbou a bydlením v moderní dřevostavbě. Na stánku ADMD si návštěvníci budou moci prohlédnout, jak vypadá dřevěná konstrukce a poradit se o vhodném dodavateli dřevostavby právě pro ně. Zajímá Vás technologie staveb na bázi dřeva? Na co si dát pozor při výběru dodavatele Vašeho vysněného domu? Jak financovat Váš dům? To je jen krátký přehled možných dotazů, na které získáte odpovědi v poradenském centru ADMD.

Stavíte či rekonstruujete a přemýšlíte, jak ušetřit? Řekněte si o příspěvek z programu Nová zelená úsporám, Dešťovka i z tzv. kotlíkových dotací a vylepšete svůj rozpočet i o statisíce korun. Na stánku Státního fondu životního prostředí ČR vám poradí, na co konkrétně můžete dotaci získat, kolik uspoříte, jak postupovat či jakých chyb se vyvarovat. Dotace již pomohly k lepšímu bydlení desítkám tisíc domácností, připojte se k nim i vy!

V poradenském centru a diskuzním studiu Cechu topenářů a instalatérů České republiky se dozvíte, proč byste neměli podceňovat výběr instalatéra a topenáře a jak poznat skutečného odborníka. Probíranými tématy bude například i stávající situace nedostatku žáků v topenářském a instalatérském oboru v ČR a její provázanost na firmy nebo digitalizace řemesla (Řemeslo 4.0).

Potřebujete vyměnit nebo opravit okna? Chybí vám stínění nebo jej potřebujete inovovat? Řešíte design nebo energetikou úsporu? S těmito otázkami vám zdarma poradí oborníci v Poradenském centru pro okna a stínicí techniku.

Nevíte si rady s komínem? Navštivte odborníky z Komínové asociace – APOKS, kteří vám zodpoví veškeré dotazy o projektování, stavbě a provozu komínů (spalinových cest). Poskytují také energetické poradenství EKIS, které slouží k podpoře zavádění energetických úspor a obnovitelných zdrojů energie.

Pokud se chystáte na opravu starého krbu, sporáku či kamen nebo plánujete stavbu nového topidla a potřebujete se poradit, zastavte se se svými plány na stánku Cechu kamnářů České republiky a zkonzultujte vše s odborníky.

Plánujete nové bydlení, renovujete, nebo potřebujete poradit v oblasti designu?  Obraťte se na nezávislé architekty z ateliéru ARCHAMI, kteří vám budou po dobu veletrhu plně k dispozici.

Po druhé se na veletrhu bude realizovat poradenské centrum pro BIM, tedy informační modelovaní staveb, o které bylo v loňském roce velký zájem zejména ze strany architektů a projektantů. Oborníci se zde mohou seznámit s programem BIM a získat potřebné relevantní informace.

Nově na veletrhu naleznete stánek České agentury pro standardizaci, která se zabývá tvorbou, publikováním a distribucí českých technických norem. Je také pověřena zaváděním metody BIM do českého stavebnictví. Na jejich stánku získáte veškeré informace ohledně přístupu k mezinárodním i národním normám, databázi ČSN a TNI i možnosti získání licence.

Bezplatný poradenský servis vám bude k dispozici i v rámci projektu tzv. chytré domácnosti studia JASYKO. Společně s partnery pro vás studio připravilo vzorový dům, který bude rozdělen na dvě pomyslné části – první z nich představí aktuální trendy ve vybavení interiéru včetně ukázek špičkové audiovizuální techniky, druhá se pak zaměří na ukázky technických a technologických řešení. Zeptat se můžete na způsoby, výhody a úskalí inteligentních řešení v domácnosti, ať už jde o audiovizuální techniku či klimatizaci, ohřev vody nebo třeba osvětlení.

Klastr českých nábytkářů vám pomůže se zorientovat na trhu výrobců nábytku, představí vám skutečně české výrobce a poradí, jak správně vybrat kvalitní nábytek. Na stánku Cechu čalouníků a dekoratérů se zase dozvíte, jak postupovat při výběru sedacího a lehacího čalouněného nábytku, na co si dát pozor nebo jak poznat kvalitní potah.

Datum: 1.3.2019 11:35:00

Současně také

Stavební veletrh Brno
17. - 20.2. 2021


DSB - Dřevo a stavby Brno
17. - 20.2. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště