Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Univerzita Hradec Králové

Na přehlídce studentského designu Grand Prix Mobitex každoročně zaujmou textilní bytové doplňky. Studentky Katedry výtvarné kultury a textilní tvorby Univerzity Hradec Králové budou svou univerzitu v letošním roce reprezentovat tradičně hlavně v odstínech tmavě modré barvy. Většinou se jedná o soubor polštářů a závěsů nebo textilních tapet, které jsou díky použité technologii modrotisku ve spolupráci s firmou Modrotisk Danzinger charakteristické svou barevností.

 

Na přehlídce studentského designu Grand Prix Mobitex každoročně zaujmou textilní bytové doplňky. Studentky Katedry výtvarné kultury a textilní tvorby Univerzity Hradec Králové budou svou univerzitu v letošním roce reprezentovat tradičně hlavně v odstínech tmavě modré barvy. Většinou se jedná o soubor polštářů a závěsů nebo textilních tapet, které jsou díky použité technologii modrotisku ve spolupráci s firmou Modrotisk Danzinger charakteristické svou barevností.

Autorky se samozřejmě neomezují pouze na modrotisk, k vidění budou i další bytové textilie, vyrobené odlišnými technologiemi jako jsou například šablonový tisk, strojová výšivka nebo batika. Motivy, které se na textilu objevují jsou různé, studentky hledaly inspiraci v běžných věcech, které nás obklopují. V pracích se tak objevují různorodé přírodní motivy, počínaje kresbou nebe a mraků, tajícími kostkami ledu, řezem kamenem a zasněženou krajinou, přes motivy florální a animální, konče dekorem mikroorganismů, bakterií a symbolem ochrany Hamsa.

Ačkoliv studentky navazují na tradiční technologie, dekor textilií je většinou netradiční. Na polštářích a závěsech tak nenajdeme drobné ornamenty typické pro modrotisk, ale různorodé autorské návrhy, které obzvláštňují moderní interiér. Katedra výtvarné kultury a textilní tvorby při výuce klade důraz na kreativní přístup, originalitu v tvůrčím procesu a netradiční zpracování textilního materiálu.

Karolína Kouřilová, asistentka GPM

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště