Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Studentská sekce soutěžní přehlídky Grand Prix Mobitex 2020

Na soutěžní přehlídce Grand Prix Mobitex v rámci veletrhu Mobitex 2020 bude z více než 100 přihlášených prací vystaveno celkem 78 autorských výrobků z 8 českých škol. Kromě studentů 5 univerzit vystoupí se svými pracemi také 3 střední odborné školy.

 

Na soutěžní přehlídce Grand Prix Mobitex v rámci veletrhu Mobitex 2020 bude z více než 100 přihlášených prací vystaveno celkem 78 autorských výrobků z 8 českých škol. Kromě studentů 5 univerzit vystoupí se svými pracemi také 3 střední odborné školy.

Záběr přehlídky je jako každý rok velice široký; mezi vystavenými exponáty bude možné zhlédnout nejrůznější typy sedacího nábytku, nechybí ani stolový či úložný nábytek, časté jsou bytové doplňky jako porcelán, textilie či světla.

Největší zastoupení má Ústav nábytku, designu a bydlení Mendelovy univerzity v Brně. Mladí designéři se věnovali převážně výrobě konferenčních či nočních stolků a kuchyňských prkének. Práce studentů Českého vysokého učení technického v Praze byly realizovány v rámci spolupráce s porcelánkami ­­– Český porcelán v Dubí, Ideal Standard Teplice, Lasselsberger závod Lubná. Studentky oboru Textilní tvorba Univerzity Hradec Králové i letos vystaví závěsy, přikrývky a polštáře s různými motivy.

Návštěvníci se dále mohou těšit na práce studentů Produktového designu a Designu keramiky Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně z Ústí nad Labem. Studenti vystaví různě provedené hodiny, taburet, lavičku a filtr na vodu. Ateliér Průmyslový design Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně si mimo židlí, křesel a stolů připravil obsáhlé kolekce Alchymisti a Cink! Jedná se o celofakultní designérské projekty. Kolekce Cink! se skládá z reproduktorů, netradičně vyrobených z porcelánu. Projekt Alchymisti zase vychází z české a světové produkce nábytku z ocelových trubek z období 30. let 20. století.

Kromě vysokých škol se do soutěže zapojili také studenti Střední školy umění a designu a Vyšší odborné školy Brno, Střední školy nábytkářské a obchodní Bystřice pod Hostýnem a Střední uměleckoprůmyslové školy hudebních nástrojů a nábytku Hradec Králové. Mladí designéři vystaví například globus, kufr na housle a konferenční stolky.

Gabriela Daňková, asistentka GPM

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště