Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku Hradec Králové

Na letošní přehlídce Grand Prix Mobitex bude představeno několik prací, které se věnují tématice životního prostředí, konkrétně upcyklaci odpadů. Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku Hradec Králové v tomto duchu připravila kolekci Yate vytvořenou z odpadových materiálů. Tento jedinečný projekt v roce 2019 získal v soutěži vyhlášené Ministerstvem průmyslu a obchodu na téma Přeměna odpadů na zdroje první cenu v kategorii Nejlepší projekty studentů VOŠ, SŠ a SOU.

 

Na letošní přehlídce Grand Prix Mobitex bude představeno několik prací, které se věnují tématice životního prostředí, konkrétně upcyklaci odpadů. Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku Hradec Králové v tomto duchu připravila kolekci Yate vytvořenou z odpadových materiálů. Tento jedinečný projekt v roce 2019 získal v soutěži vyhlášené Ministerstvem průmyslu a obchodu na téma Přeměna odpadů na zdroje první cenu v kategorii Nejlepší projekty studentů VOŠ, SŠ a SOU.

K výrobě objektů byl použit odpadový materiál z firmy Yate, která se zaměřuje na zpracování polyetylénové pěny a vyrábí především sportovní, fitness, kempingové a outdoorové vybavení, a proto i celá kolekce nese název Yate.

Z této kolekce budou na BVV vystaveny dvě práce – lampa Yate a křeslo Yate, které jsou díky hravému barevnému provedení dominantními prvky v interiéru. Specifický materiál, z něhož byly vyrobeny, otevírá otázku upcyklace odpadů a minimalizace dopadů výrobních procesů. Škola klade důraz na moderní design i tradiční technologie. Byla založena původně jako učiliště továrny Petrof, vede své studenty k samostatné i týmové tvůrčí práci, v současné době umožňuje studium v několika uměleckých a uměleckořemeslných oborech, a ačkoliv se již desítky let specializuje na výrobu hudebních nástrojů a nábytku, „nezasekla“ se v minulosti a vede své studenty k řešení aktuální problematiky.  Dokladem jsou aktivity studentů oboru Design interiéru a textilu.

Karolína Kouřilová, asistentka GPM

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště