Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Sedačky Lia a Levi: rodinný minimalismus značky JECH

Připadají vám moderní věci hezké, ale nepraktické? Kdepak! Firma JECH CZ s.r.o., která se za třicet let vypracovala mezi přední výrobce nábytku a zejména sedacích souprav, tvrdí, že sedačka může být bez obav hlavním místem rodinného života. A přidává dva aktuální tipy na moderní rozkládací sedací soupravy Lia a Levi.

 

Připadají vám moderní věci hezké, ale nepraktické? Kdepak! Firma JECH CZ s.r.o., která se za třicet let vypracovala mezi přední výrobce nábytku a zejména sedacích souprav, tvrdí, že sedačka může být bez obav hlavním místem rodinného života. A přidává dva aktuální tipy na moderní rozkládací sedací soupravy Lia a Levi.

„Sedačka Levi je minimalistická vzhledem a zároveň až neuvěřitelně praktická a variabilní. Dá se snadno rozložit a především má jednoduše snímatelné potahy, vyrobené z těch nejkvalitnějších materiálů,“ tvrdí Marek Jech, který se ve společnosti stará o obchod a marketing. Podle jeho slov se pohodlně budou na sedačce cítit i vyšší členové domácnosti, a to díky možnosti prodloužení sedu až o 8 cm. Také elegantní Lia nabízí zmíněné praktické funkce a líbí se i díky dokonale zpracovaným područkám z masivního buku, které lze namořit do dvanácti odstínů.

Příběh společnosti JECH se začal psát v roce 1991, krátce po sametové revoluci, kdy v Dobrušce v Orlických horách vznikla v domě původně určeném k demolici první výrobna dnes úspěšné české firmy. Do tří let v ní pracovalo téměř šedesát lidí. Firma začala spolupracovat s předními designéry a  vytvářet vlastní kolekce sedacího nábytku jak pro běžné spotřebitele, tak i luxusní sedačky z vysoce kvalitní, čtyřmilimetrové kůže, kterými oslovila klientelu z řad vrcholových manažerů i českých a slovenských celebrit. Dnes firma vyrábí nejen sedací soupravy, ale i křesla, židle, konferenční stolky a nábytek pro pečovatelství a zdravotnictví. Své zákazníky získává zejména kvalitním řemeslným zpracováním, masivní dřevěnou konstrukcí nábytku i výběrem více jak 300 druhů potahových látek.

O něčem takovém by si na začátku devadesátých let mohl nechat zakladatel společnosti jen zdát. Když o startu firmy psal loni magazín Forbes, popisoval její příběh takto: „Byl rok před revolucí a novomanželé Jechovi si na veletrhu chtěli vybrat sedačku. Na výběr ale byla jenom jediná. A navíc červená. Protože Pavel Jech červenou nechtěl, řekl si, že si sedačku radši vyrobí sám. Pak začal gauče i křesla vyrábět i pro své známé a dnes už 30 let vede rodinnou firmu Jech, která má obrat 100 milionů ročně a výrobu vyprodanou na čtyři měsíce dopředu. Jednoduše: společnost, která vyrábí nejvíc sedacích souprav u nás.“

Pavel Jech v článku vzpomínal i na to, že chtěl sedačku ušít z kozích kůží, protože jsou velmi jemné a hebké. Objel proto všechny řezníky v kraji a s těmi se domluvil, že když zabijí kozu a majitel jim kůži nechá, zavolají mu. Jedna kůže tehdy stála 40 korun. Za pět měsíců jich měl skoro 50 a sušil je doma na plotě. V jedné koželužně na pohovky je pak nechat vyčinit na černo, protože to tehdy jinak nešlo. Přijďte se na veletrh přesvědčit, kam se za třicet let posunula nabídka společnosti Jech a vyzkoušet si sedačku na vlastní kůži.

Zdroj: https://www.forbes.cz/nemohl-najit-idealni-sedacku-tak-si-ji-vyrobil-sam-dnes-je-jednicka-na-ceskem-trhu/

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště