Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Designér Jaroslav Juřica o spolupráci studentů a výrobců

 

Když se člověk podívá z okna pavilonu P, asi ho nenapadne, že příběh tamních laviček začal psát designer Jaroslav Juřica ještě jako student 3. ročníku na FAVU.  Bylo to v době, kdy spolupráce studentů a firem nebyla tak obvyklá a nebylo ani samozřejmé, aby firmy pomáhaly začínajícím návrhářům například s výrobou prototypů. Nyní po deseti letech, kdy má Jaroslav Juřica za sebou řadu zajímavých realizací i prestižních ocenění, sdílel své zkušenosti se studenty a odbornými návštěvníky v rámci doprovodného programu veletrhu MOBITEX. 


Brněnský autor, jehož jméno je spojeno například s návrhem židle 002 pro firmu TON, kolekcemi postelí pro firmu Jelínek či návrhem hliníkových koloběžek značky YEDOO, za jejíž první řadu obdržel cenu Red Dot, dnes představoval minulé i aktuální projekty. Nechal přítomné nahlédnout pod pokličku tvůrčího procesu od myšlenky až po finální realizaci svých produktů a hovořil také o tom, nakolik mu během studií pomohly odborné stáže, například v holandském studiu Demakersvan. Tam se v roce 2008 půl roku věnoval vlastním projektům, které se dočkaly i realizace pod jeho jménem.

Jaroslav Juřica hovořil také o úloze designéra ve firmě, designérské kultuře či design managementu.  „Designer nezachrání firmu, ale pomůže jí dělat věci jinak,“ potvrdil ve svém vystoupení, zatímco na plátně představil návrh aktuální sedací soupravy CANDY či vypínač KATY PATY, který byl malou ochutnávkou zcela nové kolekce, jenž se objeví na trhu letos v dubnu. Závěr přednášky patřil diskusi na téma měřítko úspěšnosti designéra. Podle jeho slov spočívá úspěch především v dobré spolupráci firmy a designéra, s jehož pomocí firma dokáže růst.

 

Datum: 28.2.2019 16:12:00

Současně také

Stavební veletrh Brno
17. - 20.2. 2021


DSB - Dřevo a stavby Brno
17. - 20.2. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště