Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Na 45.000 návštěvníků shlédlo novinky vystavovatelů a využilo bezplatného poradenství

 

Od 20. do 23. dubna se na brněnském výstavišti konaly Stavební veletrhy Brno, veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX a veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno. I v letošním roce se souběžně konal veletrh PTÁČEK společnosti PTÁČEK – velkoobchod. Inspiraci z hotových dřevěných montovaných domů nalezli návštěvníci v Národním stavebním centru. 

Během čtyř dnů konání veletrhů shlédlo na 45.000 návštěvníků nabídku 772 firem z 20 zemí světa na čisté výstavní ploše přes 19.460 m2. „Stavební veletrhy Brno byly opět po roce místem, kde se hledaly odpovědi na aktuální problémy stavebnictví. Účastníci Kulatého stolu vyzvaly Vládu ČR, aby učinila všechny nezbytné kroky k tomu, aby nedošlo k dalšímu výraznému propadu stavebního trhu z důvodu problémů s posudky EIA,“ uvedl generální ředitel Veletrhy Brno a.s. Jiří Kuliš.

Návštěvníci získali jak přehled o nových technologiích, stavebních materiálech a aktuálních trendech ve vybavení interiéru, tak i možnost zdarma zkonzultovat své plány s renomovanými nezávislými odborníky. Pod odborným vedením mohli projít jednotlivými kroky stavby, až po vkusné vybavení interiéru kvalitním, zdravotně nezávadným nábytkem. Letošní novinkou bylo poradenství zaměřené na zásobování pitnou vodou pro byty, domy zahrady.

Stranou pozornosti nezůstala ani zahrada a zahradní architektura. Na více než 1500 metrech čtverečních byly k vidění různé druhy zahrad, a jejich dřevěné a další doplňky. V letošním roce došlo k rozšíření o nářadí pro dům i zahradu. V pavilonu M získali návštěvníci informace potřebné pro výběr správného osvětlení do domácnosti a o problematice tzv. inteligentní domácnosti.

V rámci doprovodného programu byly předány Zlaté medaile Stavebních veletrhů Brno a Grand Prix MOBITEX v sekcích vystavovatel a student.

Zahajovací konference byla zároveň Inženýrským dnem ČKAIT a ČSSI se věnovala klimatickým změnám a strategii a technickým opatřením proti hydrotechnickým extrémům. V doprovodném programu nechyběla ani problematiky úspor energií nebo dotačních titulů. Doprovodný program veletrhu MOBITEX se věnoval například ochraně spotřebitele nebo výběru kvalitního, zdravotně nezávadného nábytku.

Řekli o veletrzích: 

Ing. Pavel Křeček, předseda ČKAIT

V loňském roce jsme v této době projevovali mírný optimismus nad aktuálním vývojem stavebnictví. Bohužel se naše očekávání nenaplnila. Jsem proto velmi rád, že i přes tuto situaci byly Stavební veletrhy Brno místem, kde firmy představovaly své novinky, technická i technologická zlepšení.

 

Helena Prokopová, cechmistr, Cech čalouníků:

Letošní veletrh měl zajímavě nastartovanou novou pozici a byl velmi dobře koncipovaný. Na stánku jsme poskytovali pravidelné informace pro návštěvníky, které jsou pro ně pak užitečné při výběru nábytku v běžných obchodních domech. Pro cech čalouníků se veletrh jako vždy opravdu vydařil.

 

Lenka Mrvová, ABB s.r.o., Elektro-Praga:

O naše exponáty byl v Brně velký zájem a navštívila nás řada lidí a jsme rádi, že přišli i studenti, kteří patří k našim potenciálním zákazníkům i zaměstnancům. Na tento veletrh jezdíme velice rádi, jsme pravidelnými vystavovateli. Letos opět přišlo hodně koncových zákazníků, proto vlastně v Brně vystavujeme. Veletrh se vydařil, uspořádali jsme také spoustu obchodních schůzek, firma byla spokojena, návštěvnost byla velmi dobrá. Opět jsme představili naše novinky, které jsou prakticky běžné v každé domácnosti.

 

Pavel Novák, ATMOS:

Už od prvního dne veletrhu k nám do expozice přicházelo hodně návštěvníků, kteří měli zájem právě o tuto novinku. Na veletrhu jsme se zaměřili na koncové zákazníky. Pro firmu byl tento veletrh úspěšný, předali jsme také své informace řadě zákazníků, což jsou především odborné topenářské firmy.

 

Krmela Jiří, Legrand s.r.o:   

Stavební veletrh má pro firmu význam, do naší expozice chodila řada mladých lidí, kteří staví domy a zajímají se o jejich vybavení. Stánek jsme si nechali zpracovat profesionální firmou a je vidět, že se návštěvníkům líbí. Veletrh splnil naše očekávání a věřím, že značka Legrand se dostala do podvědomí dalších lidí. Expozici navštívili také architekti a investoři.

 

Jana Kašparová, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips:

Je vidět, že stavební veletrh se stále lepší. Po deseti letech, kdy bylo období útlumu, jsme přijeli znovu. Pro nás byl letošní ročník zajímavý a mohli jsme také představit řadu novinek. To bylo naším cílem a očekávání bylo splněno. K nám do expozice přicházeli koncoví zákazníci, ale měli jsme sjednané i schůzky s prodejci.

 

Martin Cigánek, Thermona, spol. s r.o.:

Tento veletrh v Brně vnímáme tradičně jako přínos pro naši firmu. Je to tím, že v jarních měsících vždy je zájem o stavební činnost vyšší. Termín stavebních veletrhů je prostě správně nastaven. Úspěšně jsme zde prezentovali naše služby v oblasti vytápění se všemi náležitostmi a hlavně se všemi novinkami. Přišlo velké množství zájemců, a to z celé republiky. Jasně se tak potvrdilo, že Brno je přirozeným centrem pro lidi, kteří se zajímají o stavební činnost komplexně. Je příjemné, že na výstaviště můžeme také pozvat obchodní partnery, zázemí na výstavišti je perfektní.

 

Michal Šopík, jednatel, VESPER Frame s.r.o.:

Jsme rádi, že k nám chodili koneční klienti, architekti a další zájemci o vystavené produkty. Veletrh v Brně je pro naši firmu vždy přínosem. Staráme se o to, co budeme na veletrhu prezentovat už dlouhou dobu dopředu, a vždy jsme úspěšní. Navštěvují nás všechny generace.

 

Věra Binderová, Wienerberger:

Jsme pravidelným vystavovatelem brněnských stavebních veletrhů. V Brně byl zájem o naše produkty a s účastí návštěvníků na stánku jsme byli spokojeni. Novinkou ze sortimentu stavebního systému společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., byl keramický překlad Porotherm KP Vario UNI, který získal  ocenění  Zlatá medaile Stavebních veletrhů Brno 2016. Porotu zaujal zejména svou univerzálností. Keramický překlad KP Vario Uni lze totiž použít jak pro venkovní rolety tak i žaluzie. Keramický překlad Porotherm KP Vario UNI byl uveden na trh teprve v dubnu letošního roku a o to víc nás ocenění těší. Na veletrhu jsme představili také produktovou řadu pálených střešních tašek Tondach, která se rozrostla o novou povrchovou úpravu  -  glazuru Amadeus černá u střešních tašek Stodo 12 a Figaro.

 

Jaroslav Frantál, Böhm – český nábytek

Na veletrhu v Brně nesmíme chybět, MOBITEX je naše srdeční záležitost. Nenavštěvují nás tu pouze noví klienti, ale vrací se k nám staří zákazníci a v dnešní době už i jejich děti. Nechyběli jsme ani na jednom ročníku veletrhu nábytku.  Zveme si také naše partnery, výstaviště je vynikající místo k obchodním schůzkám.

 

René Cígler, Elektro Cígler, Schmidt kuchyně:

Na letošním veletrhu jsme poprvé návštěvníkům představili lustry a světla. Do naší expozice přišlo dostatek návštěvníků nejen z Brna a okolí, ale z celé republiky. Navíc máme vybudovanou svou klientelu, která nás tu navštěvuje pravidelně. Přesto vždy na Mobitexu nasbíráme, stejně jako letos, nové klienty. Jsme stálými vystavovateli a zatím se nikdy nestalo, aby se nám tato akce ekonomicky nevyplatila. Proto sem budeme jezdit každý rok, jsme tu vždy spokojeni.

 

David Jelínek, JELÍNEK – výroba nábytku s.r.o.:

Pro firmu byl veletrh opět přínosem, navštívila nás řada našich i zahraničních zástupců firem, například z Rakouska, Německa, Lotyšska, Polska a Španělska, kteří měli zájem o spolupráci, zejména nabízeli různé materiály na produkci nábytku. Tyto nabídky vyhodnotíme až později. Mobitex splnil náš cíl, neboť jsme zde jako vždy prezentovali novinky pro koncové zákazníky.

 

Kamil Bělík, Saffron:

Do Brna jsme přijeli představit naše luxusní postele, jejich devět modelů si lidé se zájmem prohlédli. Navštívila nás řada zájemců a kromě našich obchodních partnerů se za námi přišla podívat i skupina Španělů. 

 

Michal Jakubec, Studio Jasyko

Osvědčilo se, že jsme měli společnou expozici s naší spolupracující firmou Bestparkett s.r.o., která dodává k naší technice dřevěné a laminátové podlahy. Veletrh Mobitex letos působil uceleným dojmem, pavilon byl plný návštěvníků, kteří se zajímali zejména o naše domácí kino a speciální ovládání audio/video techniky apod. Klienti a návštěvníci byli v naší expozici spokojeni, neboť jsme jim vytvořili příjemné prostředí. Jsme tradičním vystavovatelem a určitě příští rok předvedeme další novinky. Zájemců chodilo dost, přesto se řada vystavovatelů shoduje, že nepotřebují velké množství návštěvníků, ale právě ty, kteří vědí, co chtějí a rádi se do Brna vracejí.

 

Datum: 23.4.2016 9:04:00

Současně také

Stavební veletrh Brno
17. - 20.2. 2021


DSB - Dřevo a stavby Brno
17. - 20.2. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště