Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MINERÁLY BRNO
17.-18.11. 2018

Mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin

Peruanita - drahé kameny a exotické šperky z Peru

 

Firma Dr. J. Hyršl dováží kvalitní šperky z Peru. Ve svém sortimentu má filigránové  předměty, šperky a přívěšky vyráběné technikou intarzie (mozaika), incké šperky, náhrdelníky z drahokamů, broušené drahé kameny, mineralogické knihy.

Peruánské šperkařství má vysokou kvalitu, danou několikatisíciletou tradicí. Zlato se používá pouze 18karátové a má výrazně sytější barvu než zlato užívané u nás. Mnohem více se však užívá stříbro – hlavně proto, že Peru je jedním z jeho hlavních světových producentů na světě. V Peru se používají různé šperkařské techniky. Řada z nich je shodná s evropskými, ale některé u nás nejsou užívány pro svou velkou pracnost a časovou náročnost. Jsou to hlavně filigrán a intarzie. 

V Peru se do šperků nejčastěji používá chryzokol, sodalit, lapis lazuli, opál, mořské lastury spondylus (ostnovka), dále i bílá perleť, vícebarevná lastura Abalone z Mexika, jablečně zelený serpentinit z Peru, hnědý obsidián z Peru a Bolívie, světle modrý anhydrit z Peru, hnědý vrstevnatý stromatolit (zkamenělé vrstvy mořských řas) z Bolívie. Nově se používá i malachit z Konga, tygří oko z Jižní Afriky, černý onyx a řada dalších. Raritou je použití semínek huayruro a křídel motýlů, která jsou opatrně zasazena mezi skleněné destičky.

Většina šperků, které firma Dr. J. Hyršl nabízí, pochází z Peru. Šperky jsou zhotoveny ze stříbra ryzosti nejméně 925 a mají platný český punc a dovozní značku firmy Dr. J. Hyršl registrovanou u Puncovního úřadu. Firma také občas ve svém internetovém obchodě nabízí i hotové šperky nebo volné drahé kameny, které zhotovili zlatníci nebo brusiči v Čechách i v cizině.

Dr. Jaroslav Hyršl, mineralog a gemolog, je známý svým studiem korunovačních klenotů, relikviáře sv. Maura a dalších významných památek. Je také světově uznávaným odborníkem na mineralogii lokalit Peru, Bolívie a Brazílie. Ve světových mineralogických a gemologických časopisech publikoval více než stovku článků, je autorem a spoluautorem sedmi knih. V současnosti pracuje jako soukromý konzultant v oboru gemologie (soudní znalec) a mineralogie. Provádí kvalitativní hodnocení diamantů podle mezinárodních standardů, určování drahokamů volných i ve šperku ve vlastní gemologické laboratoři, na požádání i odhad současné velkoobchodní nebo maloobchodní ceny kamene nebo šperku.   

Je možné si u něj domluvit i znalecký posudek na Vaše šperky nebo drahokamy.

intarzie

intarzie

spondylus

spondylus

semínko huayruro

semínko huayruro

tradiční incký šperk 

filigrán

 

 

 

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště