Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MINERÁLY BRNO
26.-27.5. 2018

Mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin

Mineral Purkart

 

Vznik firmy Mineral Purkart se datuje k roku 1992, kdy původní sběratelství minerálů majitele pana Milana Purkarta přerostlo díky četným kontaktům s jinými sběrateli a posléze i s obchodníky, v profesní činnost zabývající se obchodem a zpracováním těchto nádherných přírodnin. Zpočátku malá firma, čítající toliko majitele samotného, se postupem let rozrostla do nynější podoby, kdy má nejen solidní a širokou velkoobchodní nabídku pro další prodejce, ale i své vlastní maloobchodní prodejny v České republice.

Postupně se sortiment z čistě „kamenářské firmy“ rozšířil i na další přírodniny - mořské ulity, dekorativní výrobky z perleti, dále také o sběratelské kolekce motýlů a brouků. I když minerály a široká paleta šperků z přírodních kamenů zůstávají hlavním oborem firmy, vývoj a snaha uspět v konkurenci nasměrovala firmu k tvorbě originálních stříbrných a zlatých šperků, především s vltavíny.  

V sortimentu firmy Mineral Purkart najdete surové vltavíny, šperky s vltavíny, facetované vltavíny, vltavínové glyptiky, jantar a jantarové šperky, facetované drahé kameny, kabošony z drahých kamenů, minerály, výrobky z kamenů, stříbrné šperky s drahými kameny i samotné stříbrné šperky, perly a šperky z perel a perleti, zkamenělé dřevo, fosilie, trilobity, mušle, lastury, meteority, tektity, šungit či malachit a šperky a dekorační předměty z malachitu.

"Na květnovou výstavu přivezeme spoustu nových věcí, jelikož nám dorazil transport z Madagaskaru. Můžete se také těšit na kameny z Mexika, USA, Peru, Brazílie, Argentiny, které jsme tento rok přivezli.
Sortiment z Madagaskaru bude podobný, ale úplně nové a krásné kusy, které ještě nikdo neviděl."

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště