Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MINERÁLY BRNO
26.-27.5. 2018

Mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin

HELIart - autorský šperk, originální textilní výrobky

Helena Sochová se kreativnímu tvoření věnuje již od dětství, takže je v dílně jako doma.

Jejím nejoblíbenějším materiálem k výrobě šprků jsou polodrahokamy. V její tvorbě najdete celou řadu šperků s tygřími oky, karneoly, růženíny a kříštály. Materiál na výrobu šperků používá dvojí. První kategorii šperků vyrábí z měděných lakovaných drátků od českého výrobce. Po dokončení jsou všechny šperky na závěr ještě jednou přelakovány, aby i ustřižená zakončení drátků byla pokryta vrstvou laku a nedošlo tak k přímému kontaktu mědi s kůží.
Cínované šperky jsou vyrobeny z nerezového drátu Osteofix. Tyto drátky jsou pájeny cínem. Po spájení jejsou dále povrchově upravovány antioxidačním roztokem. Afroháčky do uší potřebné k výrobě náušnic jsou z chirurgické oceli, která je antialergenní.

Značka Heli art patří dílně, ve které se navrhují a vlastnoručně vyrábí textilní oděvní doplňky, tašky a šperky primárně určené pro ženy hledající originalitu a kvalitu. Každý kus z dílny Heli art je vytvořen jako originál, díky ruční výrobě zde nenajdete dva zcela totožné výrobky. Přála autorky je, aby vám výrobky z dílny Heli art dělaly radost a příjemně se nosily. Šperky a textilní výrobky se snaží navrhovat tak, aby dobře padly a byly co nejvíce funkční.

Více najdete na: www.heliart.cz

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště