Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MINERÁLY BRNO
19.-20.11. 2016

35. mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin

Autorské šperky zhotovené drátovací technikou

 

Drátovací technice, zvané wire-wrapping se věnuje paní Emilie Gelová. Jde o techniku velmi časově i manuálně náročnou. Veškeré komponenty jsou ručně vyrobené na míru každému kameni.

Wire-wrapping je anglický pojem, který v přesném překladu značí "omotávání drátkem". Je to technika, která pracuje s různými tloušťkami drátu, pro podklad používá silnější drát a pak nastává fáze "omotávání", kdy se základní motiv omotává tenčím drátkem. To trvá vět šinou několik hodin, záleží na složitosti a velikosti motivu a samozřejmě i tloušťce drátu.

Hlavním záměrem je vytvořit co nejrozmanitější škálu šperků, které budou originálně zdobit každou ženu. Proto je ke každému vzoru vyrobeno pouze několik kusů v různých barevných variacích, které si zákazník vyžádá.

V mé tvorbě naleznete přírodní kameny vysoké kvality, které nejsou nijak ovlivněny teplotou, protože stará technika drátování je tzv. "chladná" technika (bez jediného tepelného spoje).

Vybere si opravdu každý - broušené blyštivé kamínky pro parádnice, hladké přírodnější kameny pro doplnění přirozené ženy. Zároveň snad všechny potěší, že ocel, ze které jsou šperky vyrobeny, je vhodná i pro citlivou kůži, je velice odoná vůči různým vnějším vlivům a hlavně se nemusí leštit, tudíž šperky z mé galerie jsou naprosto bezúdržbové.

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště