Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MINERÁLY BRNO
21.-22.5. 2016

34. mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin

Minerály - JIŘÍ ŠPALEK

Firma MINERÁLY Jiří Špalek vznikla počátkem roku 1995. Zabývá se nákupem, prodejem a dobýváním nerostů, sbírkovými, dekoračními, systematickými a studijními minerály a horninami, poradenstvím v oblasti mineralogie, vybavováním sbírek a prodejem potřeb a doplňků pro mineralogy a nově také výrobou školních pomůcek pro mineralogii a geologii.
Pan Jiří Špalek se zabýval několik let sběratelskou činností amatérsky a postupně přešla tato činnost na profesionální úroveň. V době studií oboru hornictví a hornická geologie se intenzivně zajímal o mineralogii a geologii, kde získal praktické znalosti při „fárání“ na různých dolech. Následně začal jezdit vystavovat na mineralogické výstavy v tuzemsku i zahraničí. Zároveň spolu s kolegy navštěvoval lokality v Čechách, Slovensku, Rusku a nyní již rozšířil svoje „sběrné expedice“ na Asii, USA a Afriku.
V současné době firma Minerály Jiří Špalek nabízí nejpestřejší nabídku minerálů v Čechách a nově také bohatou nabídku školních pomůcek pro mineralogii a geologii. Díky příznivým cenám i široké nabídce dodává minerály pro studijní a dekorační účely mnohým školám, institucím a muzeím v ČR i v zahraničí.

Na webových stránkách www.minerals.cz naleznete pestrou nabídku sbírkových vzorků a na stránkách www.pomucky-skolni.cz naleznete základní kolekce a pomůcky pro školy, instituce, muzea, ale také pro začínající sběratele.


 

Na brněnské výstavě u našeho stánku Vám mohu nabídnout mnoho nových
estetických vzorků jako např. turmalíny z Afghanistánu, krystalované platiny
z Ruska, oktaedrické fluority z Číny, stříbra z ČR, akvamaríny z Pakistánu,
heliodory z Brazílie, celestiny z Madagaskaru, hality z Kalifornie, pyrity z
Peru, skolecity z Indie a mnoho dalšího.

Ze systematických a vzácných minerálů jsem připravil rodizity z Madagaskaru,
boleity z Mexika, sturmanity z Jihoafrické republiky, chalkantity z Arizony,
chabazity z Kanady a mnoho dalšího.

Doplnil jsem i nabídku chondritů, tektitů, meteoritů a pallasitů.

Těšíme se na Vaší návštěvu.

  


  

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště