Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MINERÁLY BRNO
21.-22.5. 2016

34. mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin

Geoobrazy firmy DOLMAT

 

DĚLÁME PŘÍRODU NESMRTELNOU

Již více než dvacet let jako jedni z mála na světě a jako jediní v České republice zachováváme pomocí speciální technologie atraktivní profily sypkých materiálů, zejména vltavínonosných sedimentů. Užívaná metodika umožňuje vytvořit profily s geologickou, paleontologickou či archeologickou tematikou. Výsledkem jsou tzv. Geoobrazy, které slouží jako dokumentace často zaniklých lokalit, jako unikátní dekorace interiérů, výukový předmět nebo naprosto originální dárek. Geoobrazy zachovávají veškerý snímaný materiál tak, jak ho můžeme pozorovat přímo v terénu. Firma Dolmat adjustuje profily nejen do dřevěných, ale i skleněných a kovových rámů.

Geoobrazy zachycují jedinečné přírodní procesy v horninách. Vidíme v nich barevné stopy po vzniku a zániku uvnitř horninových celků na zemském povrchu. Následky sil, které tu působily při stavbě, přemisťování a rozrušování hornin na povrchu naší planety a které tu analogicky působí dodnes. Vyprávějí o klimatických změnách, o historii koloběhu hornin v silovém poli litosféry, hydrosféry, atmosféry a představují úchvatný děj zvětrávání, transportu, usazování a přeměny hornin. Nikdy nekončící příběh, který trvá již více než 4 miliardy let a jehož součástí, můžete prostřednictvím unikátních Geoobrazů, být i Vy.                              

Firma dále nabízí sbírkové minerály, dekorativní, výukové, tromlované kameny, ametystové geody, vltavíny a tektity, zkameněliny z českých a světových nalezišť, přírodní a syntetické broušené drahé kameny, stříbrné a zlaté šperky s vltavíny a s granátem, ateliérové šperky, šperky s kameny v obecném kovu, leštěné řetězy z potrubí a výrobky z aragonitu z Karlových Varů, elektrické lampy a svícny ze soli, z baltského jantaru nebo také růženínu a křišťálu,  výrobky z přírodních kamenů  a potřeby pro sběratele.

 Od roku 2012 podniká firma pravidelné cesty do Maroka a vozí odtud kvalitní ukázky minerálů a fosilií a od roku 2015 rozšířila své aktivity, za stejným účelem, i do Mongolska.

www.dolmat.net


 

 

 

 

 

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště