Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MINERÁLY BRNO
21.-22.5. 2016

34. mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin

Šperkové-kameny.cz – Čepelíkovi

 

Mgr. Jan Čepelík, geolog, brusič drahých kamenů, se v současnosti zabývá výrobou kabošonů (muglí), tamblováním, řezáním, vrtáním a určováním kamenů. Již od dětských let se věnuje krásným kamenům a postupně do tohoto koníčku zapojil i celou rodinu. Vyrábí netradičně zpracované kamínky do šperků, pro léčitelství i pro radost. Při výběru přírodních drahých kamenů se řídí unikátností kamenů, estetickým hlediskem a možnostmi využití ve špercích. Důležitá je barva, kvalita zpracování, šikovný tvar a velikost podle druhu zákazníků. Preferuje české a evropské minerály z vlastních sběrů nebo sběrů kamarádů. Ze zahraničí si vybírá surové drahé kameny, které se běžně nezpracovávají nebo jsou krásné a vzácné.

V současné době zpracovává firma kameny pomocí tamblování (tromlování), řezání, broušení a leštění kabošonů na čelních kotoučích a vrtání. Vyrábí vyleštěné valounky nebo ručně přibrušované mugle (kabošony). Věnuje se spíše specialitám a malosériím pro svůj obchod se šperkovými kameny. Na zakázku brousí jen výjimečně.

Nové nabroušené šperkové kameny zveřejňuje na svých facebookových stránkách: https://www.facebook.com/SperkoveKameny

Jeho zboží si můžete prohlédnout také na fleru.

Více o minerálech, sbírání a opracovávání kamenů najdete na nově připravovaném webu www.sperkove-kameny.cz

Na květnovou výstavu MINERÁLY BRNO doveze pan Čepelík mimo jiné nové šperkové kameny z USA. Budete u něj moci nakoupit např. různé typy pravých tyrkysů z Arizony a Nevady, americké wonder stone, indian paint stone, avatár stone, dinosauří kosti, prudent man acháty, dendritické acháty z Oregonu, Sonora Sunrise z Mexika a další.

 

  

 

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště