Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MINERÁLY BRNO
15.-16.11. 2014

31. mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin

Šperkové-kameny.cz – Čepelíkovi

 

Mgr. Jan Čepelík, geolog, brusič drahých kamenů, se v současnosti zabývá výrobou kabošonů (muglí), tamblováním, řezáním, vrtáním a určováním kamenů. Již od dětských let se věnuje krásným kamenům a postupně do tohoto koníčku zapojil i celou rodinu. Vyrábí netradičně zpracované kamínky do šperků, pro léčitelství i pro radost. Při výběru přírodních drahých kamenů se řídí unikátností kamenů, estetickým hlediskem a možnostmi využití ve špercích. Důležitá je barva, kvalita zpracování, šikovný tvar a velikost podle druhu zákazníků. Preferuje české a evropské minerály z vlastních sběrů nebo sběrů kamarádů. Ze zahraničí si vybírá surové drahé kameny, které se běžně nezpracovávají nebo jsou krásné a vzácné.

V současné době zpracovává firma kameny pomocí tamblování (tromlování), řezání, broušení a leštění kabošonů na čelních kotoučích a vrtání. Vyrábí vyleštěné valounky nebo ručně přibrušované mugle (kabošony). Věnuje se spíše specialitám a malosériím pro svůj obchod se šperkovými kameny. Na zakázku brousí jen výjimečně.

Více o minerálech, sbírání a opracovávání kamenů: www.sperkove-kameny.cz

Nově nabroušené šperkové kameny zveřejňuje na svých facebookových stránkách: https://www.facebook.com/SperkoveKameny

Firma pořádá také školení o drahých kamenech (gemologické kurzy) a provádí posuzování vlivů na životní prostředí – hydrogeologické.

Na listopadové výstavě MINERÁLY BRNO Brno budete moci u pana Čepelíka nakoupit krásné rudé acháty z Argentiny, Gem silica a sytě růžové opály z Peru, nové oranžové opály z Madagaskaru, sugility z JAR, vesuviány z Pakistánu, malinové křemeny, nuummit, z fosilií pak dinosauří kosti nebo zkamenělé šišky. Z novinek budou k dispozici třpytivé kaktus ametysty z JAR, vybroušené ohnivé opály z Madagaskaru, modré opály z Peru, fosilizované korály z Indonézie, prehnity nebo labradority.  

Pan Čepelík připravuje pro letošní listopadové Minerály Brno doprovodnou výstavu s názvem Šperkové kameny současnosti - bližší informace o této výstavě najdete v Aktualitách na webu mineralybrno.cz.  

 

 

  

 

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště