Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MINERÁLY BRNO
16.-17.11. 2013

29. mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin

Minerály Brno 2013-11

Minerály - JIŘÍ ŠPALEK


Firma MINERÁLY Jiří Špalek vznikla počátkem roku 1995. Zabývá se nákupem, prodejem a dobýváním nerostů, sbírkovými, dekoračními, systematickými a studijními minerály a horninami, poradenstvím v oblasti mineralogie, vybavováním sbírek a prodejem potřeb a doplňků pro mineralogy.  Minerály firmy Špalek jsou většinou k nahlédnutí na mineralogických burzách a výstavách.

Pan Jiří Špalek se zabýval několik let sběratelskou činností amatérsky a postupně přešla tato činnost na profesionální úroveň. V době studií oboru hornická geologie se intenzivně zajímal o mineralogii a geologii. Praktické znalosti získal při „fárání“ na různých dolech. Následně začal jezdit vystavovat na mineralogické výstavy v tuzemsku i zahraničí. Zároveň spolu s kolegy navštěvoval lokality v Čechách, Slovensku, Rusku, Rakousku atd. Doposud navštívil více jak 350 mineralogických výstav v tuzemsku i v zahraničí - Tucson, Saint-Marie Aux Mines, Mnichov nebo Hong Kong, kde čerpá zkušenosti a poznatky o nových lokalitách a minerálech. Na těchto akcích se seznamuje s mnoha vynikajícími sběrateli a obchodníky z Brazílie, Cejlonu, Ruska, Norska, Japonska, Číny atd. a navazuje s nimi přátelské kontakty a následné výměny minerálů.

Firma Minerály - JIŘÍ ŠPALEK se specializuje se na minerály z hořících odvalů, minerály pelosideritů a komerčně - estetické minerály. Dodává minerály pro studijní a dekorační účely mnohým školám, institucím a muzeím v ČR i v zahraničí.  Na webových stránkách firmy najdete také internetový obchod s kompletním sortiment minerálů. 

 

 

    

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště