Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MINERÁLY BRNO
25.-26.5. 2013

28. mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin

Minerály Brno 2013-05

Šperky zn. Stefany

 

Sídlo firmy STEFANY se nachází na úbočí kopce Kozákov, které je odnepaměti nalezištěm českých achátů. Případný návštěvník tak má možnost shlédnout mistrovská díla přírody a člověka na jednom místě. Tradice brusičů kamenů a šperkařů je zde patrna na každém kroku.

Majitelka firmy a designérka Štěpánka Tóth Kurfiřtová se výrobou šperků v  kombinaci s přírodními kameny zabývá 20 let. Nejprve přešla pod křídla svého otce Manfreda Lindnera, který jako zkušený a letitý brusič polodrahokamů položil základy malé rodinné firmy. Po čase se osamostatnila a rodinné zázemí vyměnila za vlastní tvůrčí cestu, na které je dodnes. Za tu dobu prošla její firma několika změnami ve výrobě, designu a v neposlední řadě i v názvu firmy. Od této chvíle se s ní můžete setkávat pod názvem STEFANY

Materiály používané k výrobě šperků STEFANY: Přírodní kámen je osazen do kovového rámečku napevno, tak aby nedošlo k jeho vypadnutí.Použitý materiál je obecný kov Tombak (slitina mědi, zinku a cínu), který umožňuje rozmanité tvarování do výsledného dekoru. Finální barvu šperku zajišťuje povrchová úprava tzv. galvanizace, a to buď zlatá (zlacení 24karátovým zlatem),  stříbrná (vrstva rhodia, jedná se o velmi tvrdý kov, který zaručuje dlouhodobou použitelnost šperku) nebo měděná (ručně zatíraná povrchová úprava překrytá tvrdým lakem - lak zabraňuje zelenání povrchu). Místo niklu se používá v podpovrchové úpravě paladium a měď. Kameny jsou z českých i světových nalezišť.


  

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště