Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MINERÁLY BRNO
17.-18.11. 2012

27. mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin

Minerály Brno 2012

Exotické šperky z Peru

Firma Dr. J. Hyršl dováží kvalitní šperky z Peru. Ve svém sortimentu má filigránové  předměty, šperky a přívěšky vyráběné technikou intarzie (mozaika), incké šperky, náhrdelníky z drahokamů, broušené drahé kameny, mineralogické knihy.

Peruánské šperkařství má vysokou kvalitu, danou několikatisíciletou tradicí. Zlato se používá pouze 18-ti karátové a má výrazně sytější barvu než zlato užívané u nás. Mnohem více se však užívá stříbro – hlavně proto, že Peru je jedním z jeho hlavních světových producentů na světě. V Peru se používají různé šperkařské techniky. Řada z nich je shodná s evropskými, ale některé u nás nejsou užívány pro svou velkou pracnost a časovou náročnost. Jsou to hlavně filigrán a intarzie.

Většina šperků, které firma Dr. J. Hyršl nabízí, pochází z Peru. Šperky jsou zhotoveny ze stříbra ryzosti nejméně 925 a mají platný český punc a dovozní značku firmy Dr. J. Hyršl registrovanou u Puncovního úřadu. Firma také občas ve svém internetovém obchodě nabízí i hotové šperky nebo volné drahé kameny, které zhotovili zlatníci nebo brusiči v Čechách i v cizině.

 Dr. Jaroslav Hyršl, mineralog a gemolog, je známý svým studiem korunovačních klenotů, relikviáře sv. Maura a dalších významných památek. Je také světově uznávaným odborníkem na mineralogii lokalit Peru, Bolívie a Brazílie. Ve světových mineralogických a gemologických časopisech publikoval více než stovku článků, Je autorem a spoluautorem sedmi knih.  V současnosti pracuje jako soukromý konzultant v oboru gemologie (soudní znalec) a mineralogie. Provádí kvalitativní hodnocení diamantů podle mezinárodních standardů, určování drahokamů volných i ve šperku ve vlastní gemologické laboratoři, na požádání i odhad současné velkoobchodní nebo maloobchodní ceny kamene nebo šperku. Je možné si u něj domluvit i znalecký posudek na Vaše šperky nebo drahokamy,

 

 

 

 

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště