Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MINERÁLY BRNO
17.-18.11. 2012

27. mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin

Minerály Brno 2012

Autorské šperky zhotovené drátovací technikou

 

Drátovací technice, zvané wire-wrapping se věnuje paní Emilie Gelová. Jde o techniku velmi časově i manuálně náročnou. Veškeré komponenty jsou ručně vyrobené na míru každému kameni.
Wire-wrapping je anglický pojem, který v přesném překladu značí "omotávání drátkem". Je to technika, která pracuje s různými tloušťkami drátu, pro podklad používá silnější drát a pak nastává fáze "omotávání", kdy se základní motiv obmotává tenčím drátkem. To trvá většinou několik hodin, záleží na složitosti a velikosti motivu a samozřejmě i tloušťce drátu (pokud se omotává  velký motiv s navazovanými korálky tenounkým drátkem o síle 0,2-0,4 mm, jedná se o téměř celodenní práci). Dalším zohledňujícím faktorem je materiál a zvolené techniky  jako roztepávání, patinování, leštění, zakončení pomocí pájených kuliček apod. 

Emilie Gelová vyrábí autorské šperky z nerezového a postříbřeného drátku. Nerezový drátek je vhodný také pro alergiky, má stálou barvu a už sám o sobě vypadá jak patinovaný. Nepotřebuje zvláštní ošetřování. Naproti tomu postříbřený drátek může časem trochu zajít, proto je šperky potřea čas od času přeleštit. Případně nabízí výrobu šperku na přání nebo šperku s kamenem zákazníka.

  

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště