Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MINERÁLY BRNO
20.-21.5. 2023

Mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin

Prosincové MINERÁLY BRNO – kameny, šperky, mineralogické Třebíčsko a netradiční Mikuláš

MINERÁLY BRNO se určitě uskuteční

Podle usnesení  Vlády České republiky z 25.11. 2021 (odstavec II/11) platí, že veletrhy a prodejní hospodářské výstavy se musí konat v takovém prostoru, kde návštěvníci mohou dodržovat vzájemný odstup 1,5 m. Tento požadavek pavilon B na brněnském výstavišti splňuje. Návštěvníkům se pak nařizuje tyto odstupy a další stanovené podmínky dodržovat.

Podzimní MINERÁLY BRNO letos proběhnou od 4. do 5. prosince. Umístění je tradiční – v pavilonu B, přízemí je zcela plné a obsazena je i část galerie. Prosincový termín je výhodný pro předvánoční nákupy a je jisté, že bude co nakupovat. Přízemí haly B je plné tradičního zboží – sběratelských kamenů, šperků, přírodnin, dekorací a bytových doplňků, vše samozřejmě z minerálů, popřípadě dalších přírodních materiálů. Celkem je přihlášeno více než 200 vystavovatelů. Na galerii bude připravena doprovodná výstava, občerstvení a expozice Ústavu geologických věd Masarykovy univerzityVstup vystavovatelů a návštěvníků na výstaviště včetně účastníků ze zahraničí je možný výhradně dle aktuálních pravidel systému O-N.

Fotogalerie MINERÁLY BRNO prosinec 2021

Aktuality a novinky vystavovatelů

Mineralogické Třebíčsko

Součástí podzimních MINERÁLŮ BRNO je tradičně doprovodná výstava. Tentokrát se budeme věnovat nejzajímavějším mineralogickým lokalitám Třebíčska. Najdete ji na galerii pavilonu B, v celkem 12 vitrínách najdete několik set kamenů a informace o zajímavostech mineralogického Třebíčska.

Geologický Mikuláš

Letošní podzimní MINERÁLY BRNO vyšla na Mikulášský víkend, a proto jsme připravili něco mikulášského přímo do haly B. Leckdo možná pamatuje, že dříve bylo nezbytnou mikulášskou rekvizitou uhlí, kterým byly obdarovávány zlobivé děti. Dnes už je uhlí v domácnostech raritou. Proto bude v pavilonu B speciální expozice, kde se něco o uhlí jakožto hornině dozvíte z panelů připravených ve spolupráci s Ústavem geologických věd Masarykovy univerzity, samozřejmě pořádná hromádka černého i hnědého uhlí a uhlířský fotokoutek. Zkrátka pokud přijdete, můžete mít letos skutečně netradičního geologického Mikuláše. Novinky z přípravy sledujte na Facebooku.

Aktualita fotokoutek

Součástí geologického Mikuláše je akce pro žáky 3. - 5. tříd, kteří uvažují o přihlášení na osmileté gymnázium. Stačí si přečíst panely o uhlí, vyhledat na galerii stánek Masarykovy univerzity a odpovědět na několik "uhelných" otázek. Úspěšní uchazeči dostanou přístup do www.8gprijimacky.cz, kde se mohou připravit na přijímací zkoušky.

Praktické informace

MINERÁLY BRNO jsou otevřeny v sobotu od 9 do 18 hodin, v neděli od 9 do 16:30 hodin. Základní vstupné je 120 korun, při nákupu vstupenky přes web 100 korun. K pavilonu se dostanete buď přes bránu číslo 1, nebo vstupem u pavilonu E. Vstup vystavovatelů i návštěvníků je možný výhradně podle aktuálních pravidel prokazování imunity/bezinfekčnosti.

Kompletní informace o vstupném a nákup vstupenky

 

Datum: 5.12.2021 12:50:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště