Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MINERÁLY BRNO
21.-22.11. 2020

Mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin

Podzimní Minerály Brno lámaly rekordy. Na výstaviště zavítalo přes 9 tisíc lidí

 

Téměř 9500 tisíce lidí se o víkendu vydalo na brněnské výstaviště obdivovat rozmanitou krásu minerálů. Oblíbené prodejní výstavě Minerály Brno zde celou sobotu a neděli patřil pavilon B. Zájem byl enormní také ze strany vystavovatelů. Do Brna jich přijelo 258 celkem ze 17 zemí. Další ročník výstavy si fanoušci kamenů a výrobků z nich užijí zase na jaře.


Krása přírodních materiálů má mnoho podob. To bylo znát i na výstavě Minerály Brno. U více než 250 stánků tak návštěvníci našly surové minerály a horniny pro další zpracování, originální ručně vyráběné šperky, dekorace ale i naučné publikace. Svou tvorbou se přijeli pochlubit oblíbení umělci, velkoobchodníci, ale také lidé, kteří tvoří pro radost doma. „Výstava je samozřejmě také skvělou příležitostí pro sběratele, kteří se zde mohou setkat s podobně nadšenými kolegy, vyměnit si kousky ze svých sbírek nebo si nakoupit nové,“ řekl manažer projektu Jan Klimeš. Na akci nechyběl ani tematický doprovodný program pro děti, který zahrnoval třeba i výbuch sopky.

Zatímco v přízemí pavilonu B se čile vybíralo, debatovalo a nakupovalo, v prvním patře se zájemci mohli leccos přiučit. Součástí akce totiž byla také doprovodná výstava, v rámci které bylo k vidění nerostné bohatství Jižní Moravy, včetně vzácné kolekce nerostů ze Štěpánovského revíru, Rožné, Mirošova i dalších lokalit, které se běžně veřejnosti nevystavují.

Další, tentokrát už 42. ročník prodejní výstavy Minerály Brno je na 23. – 24. května 2020.

Datum: 20.11.2019 10:22:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště