Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MINERÁLY BRNO
20.-21.5. 2023

Mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin

Minerály Brno nabídnou inspiraci na předvánoční nákupy i bohatý program pro děti


Nerosty z celého světa, autorské šperky, tvořivé workshopy i zajímá výstava. To vše čeká na návštěvníky brněnského výstaviště, kde se 26. a 27. listopadu uskuteční 45. ročník prodejní výstavy Minerály Brno.

Do pavilonu B, kde se výstava koná, míří 220 prodejců ze 17 zemí světa. Zájemci tak rozšíří svou sbírku třeba o krásné geody, broušené i léčivé minerály.

Na své si přijdou i milovníci autorských šperků. K dostání však budou nejen nádherné a originální doplňky na tělo, ale i do bytu. Ať už to jsou dekorace, nebo třeba misky a poháry na víno. Lidé tak na výstavišti seženou krásné dárky nejen pro sebe, ale i pro své blízké pod stromeček.

Výstava představí minerály z Brněnska

Tradičně se s podzimními Minerály Brno pojí také doprovodná výstava. Letos má název Minerály širšího brněnského okolí a představí na šest set nerostů. Chybět nebude rozsáhlá kolekce rudických koulí či vzácné exempláře trilobitů. Pro lidi z Brněnska bude zajímavé prozkoumat exempláře často i historických lokalit ze svého bydliště.

Děti se pobaví na několika stanovištích

Minerály Brno jsou akcí pro celou rodinu. Zatímco rodiče mohou nakupovat, na děti čeká naučně-zábavný program i tvořivé workshopy. Ústav geologických věd Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity si připravil dobrodružnou únikovou hru plnou šifer, Muzeum Vysočiny Třebíč zase puzzle s mineralogickou tematikou.

U vystavovatelů pak mohou malí návštěvníci tvořit stromky z minerálů, vyklepat si z hliněné cihličky geologickým kladívkem vlastní fosilii, pomocí detektoru najít meteorit nebo pomocí štípačky otevřít krystalovou geodu.

 

Návštěvníky sveze autonomní minibus

Protože je listopadové počasí nevyzpytatelné, připravili organizátoři ve spolupráci s Centrem dopravního výzkumu novinku. Návštěvníky bude mezi hlavním vstupem a pavilonem B bezplatně vozit autonomní minibus. Zájemci tak mohou na vlastní kůži vyzkoušet dopravní prostředek budoucnosti.

45. ročník prodejní výstavy Minerály Brno je otevřený 26. a 27. listopadu od 9 hodin. V sobotu se brány výstaviště zavřou v 18 hodin, v neděli už v 16.30. Základní vstupné stojí 120 korun, zlevněné polovinu. Výhodnější vstupenky lze zakoupit on-line.

 

Datum: 23.11.2022 16:21:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště