Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MINERÁLY BRNO
18.-19.11. 2023

Mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin

Z Minerálů Brno čeká návštěvníky výlet do historie i vesmíru


Jarní prodejní výstavu Minerály Brno tradičně doplňuje ochutnávka vín GRAND PRIX VINEX. V termínu 26. a 27. května se toho bude však na výstavišti dít mnohem více.

Re:publika oslaví 100 let od vzniku Československa

První z akcí, která se koná souběžně s Minerály Brno, je Festival Re:publika. Ten nevšedním způsobem připomene sté výročí založení Československa. Návštěvníky čeká třeba Re:lax zóna, ve které si vyzkouší téměř padesátku sportů a setkají se se sportovními legendami. V pavilonu Morava si pak přečtou to nejlepší z domácí literatury.

Velkým lákadlem je také Slovanská epopej, která bude v Brně poprvé. Devět velkých pláten si zájemci prohlédnou v pavilonu H.

Brňané se do Festivalu Re:publika mohou také aktivně zapojit. Stačí, když na adresu www.republikafotky.cz nahrají historickou fotografii ze svého archivu. Své snímky pak uvidí přímo na výstavišti.

Kromě Slovanské epopeje je vstup na Festival Re:publika zdarma.

Cosmos Discovery nabídne příběhy hrdinů

Nejen světově proslulá plátna Alfonse Muchy budou mít na výstavišti premiéru. Poprvé se do Brna chystá také největší výstava kosmonautiky Cosmos Discovery. Ta návštěvníky zábavnou formou seznámí s kompletní historií výprav do vesmíru.

Lidé se mohou těšit na unikátní exponáty, jako je příklad lunární vozítko, Sputnik i americkou raketu Mercury. Stanou také v řídícím centru Huston, nahlédnou do prostor, ve kterých sedí kosmonauté při startu rakety, projdou vesmírnou stanici nebo vyzkouší část výcviku astronautů.

U vstupu navíc dostane každý návštěvník Space Card se jménem a příběhem kosmonauta, o jehož vesmírné misi se na výstavě dozví další podrobnosti.

Výstava je v pavilonu C otevřená od 9 do 20 a za vstupné zaplatí dospělí od 300 korun. Lístky jsou k dostání v síti Ticketstream. Více informací nabídne web www.cosmosdiscovery.cz.

Datum: 9.5.2018 10:45:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště