Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MINERÁLY BRNO
21.-22.5. 2022

Mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin

Když Mikuláš, tak geologický

Letošní podzimní Minerály nám vlivem různých okolností poskočily na první prosincový víkend a neděle bude oním tajemným dnem, kdy chodí za dětmi Mikuláš. Všichni víme, že to bude opět stejné – buď nachystáte něco na tajné místo, například na okenní parapet, a budete tvrdit, že tady zrovna byl, nebo někoho přemluvíte k hraní této nevděčné role a nepřekvapené dítě odříká Cestičku do školy za cukrovinky nebo ovoce.

Na prosincových Minerálech Brno nabízíme zpestření tohoto tradičního programu. Možná ještě někdo pamatuje, že zlobivé děti se od Mikuláše dostávaly uhlí – a je to určitě lepší než strašení čertem. Tuto dříve běžnou věc mnozí dnes málokdo viděl na vlastní oči, děti tím méně. Ve spolupráci s Ústavem geologických věd Masarykovy univerzity jsme proto přichystali vzdělávací expozici se skutečným uhlím, základními informacemi o této hornině a hlavně mikulášským uhelným fotokoutkem pro děti i dospělé.

Zkuste letos svůj mikulášský den obohatit o trochu zábavné interaktivní geologie. Máte na to celý víkend a o večerní rituál s dárky stejně nepřijdete. S pokračujícími přípravami přineseme více informací. Vstupenky si můžete koupit už teď.

 

Datum: 29.10.2021 12:53:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště