Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MINERÁLY BRNO
26.-27.11. 2022

Mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin

GRAND PRIX VINEX 2022


Zveme všechny milovníky vín, vinaře a sommeliery na ochutnávku vín z letošního ročníku GRAND PRIX VINEX, která se uskuteční ve dnech 21.-22. 5. 2022 na brněnském výstavišti. K ochutnání zde bude více než 500 nejlepších vín.

Koupit vstupenku on-line

Po dvouleté pauze mají opět i milovníci vína příležitost ochutnat vína z mezinárodní soutěže GRAND PRIX VINEX. Soutěžní domácí a zahraniční vína budou prezentována na brněnském výstavišti, tentokrát však nově na galerii pavilonu Z. Vína hodnotili a vybrali zkušení tuzemští i zahraniční degustátoři z téměř 900 vzorků pocházejících z 8 zemí světa během odborného hodnocení v Národním vinařském centru ve Valticích 3.-4. 5. 2022.

V letošním ročníku nejvyšší příčky obsadila vína pocházející z České republiky, v čele s šampionem, Sauvignonem výběrem z hroznů ročníku 2021 od žádovického vinaře Štěpána Maňáka. Jeho vína získala titul nejvyšší i v předešlých dvou letech. Věříme, že si nenecháte ujít příležitost ochutnat toto svěží a šťavnaté víno zelenkavé barvy s vůní angreštu, josty a listu černého rybízu, i možnost porovnat jej s víny dalších vinařů. Setkáte se tu i se vzorky z Maďarska, Slovenska, Rakouska, Itálie a dalších zemí.

Ochutnávka probíhá bločkovým systémem, vína budou podávána z chladicích boxů a informace o vzorcích získáte v tištěném katalogu. O dobrou náladu se během sobotního odpoledne postará cimbálová muzika. Ochutnávku si lze zpestřit souběžně probíhající atraktivní prodejní výstavou drahých kamenů, šperků a fosilií Minerály Brno.

Soutěž pořádá Národní vinařské centrum ve spolupráci se Svazem vinařů ČR a společností Veletrhy Brno. Letošní 29. ročník se uskuteční pod záštitami ministra zemědělství Ing. Zdeňka Nekuly, hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Jana Grolicha a primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové.

Otevírací doba: sobota 10:00 - 18:00, neděle 10:00 - 16:30.

Více o průběhu ochutnávky v sekci Pro veřejnost. S výsledky je bude možné seznámit již nyní v sekci Výsledky.

 

Datum: 11.5.2022 14:05:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště