Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MINERÁLY BRNO
20.-21.5. 2023

Mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin

Děti čeká na Minerálech Brno vzdělávací program i kreativní workshopy


Minerály Brno jsou akcí pro celou rodinu. 26. a 27. listopadu se tak malí návštěvníci pavilonu B brněnského výstaviště rozhodně nebudou nudit!

Ústav geologických věd Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity se o vzdělání dětí stará už několik let. Tentokrát bude jejich prezentace největší v historii. Hlavním lákadlem bude bezesporu úniková hra s názvem Návrat historií planety až do přítomnosti, jejímž cílem je luštěním šifer proplout časem. Chybět nebude ani zkoumání zkamenělin z doby ledové pod mikroskopem či poznávání nerostů.

Poznávat drahé kameny mohou zájemci i u expozice Muzea Vysočiny Třebíč. To si pro děti připravilo i puzzle s mineralogickou tematikou.

Také u vystavovatelů čeká na malé návštěvníky mnoho zábavy. Alicja Sabelová připravila tvořivý workshop pro celou rodinu. Můžete si vyrobit krásný stromek posetý minerály, který ozdobí váš byt.

Peter Kruzlik zase potěší všechny objevitele. Děti si mohou pomocí kladívka a majzlíku vyklepnout fosilie z hliněné cihličky, s detektorem najít v písku meteorit nebo pomocí štípačky otevřít krystalovou geodu.

Minerály Brno jsou na brněnském výstavišti otevřené 26. a 27. listopadu, a to vždy od 9 hodin. V sobotu zavírají v 18 hodin, v neděli už v 16.30. Základní vstupné stojí 120 korun, zlevněné 60 korun. Výhodněji lze vstupenku zakoupit on-line.

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště