Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MINERÁLY BRNO
20.-21.5. 2023

Mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin

Výstava Minerály Brno spolu s ochutnávkou vín soutěže GRAND PRIX VINEX

 

O víkendu 21. - 22. května 2016 proběhne na brněnském výstavišti v pavilonu B 34. mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin MINERÁLY BRNO. Na výstavu je aktuálně přihlášeno 190 vystavovatelů většinou z České republiky, dále ze Slovenska, Polska, Maďarska, Rumunska, Rakouska, Německa, Indie, Itálie a Pákistánu.

Na výstavě budou k vidění a koupi šperky a autorské šperky, opracované kameny, sběratelské kameny, fosilie, přírodniny, dekorační předměty a bytové doplňky z drahých kamenů a minerálů, odborná literatura nebo mineralogické a geologické vybavení. Zpestřením bude prodejní výstava "Obrazů s duší" Pavly Novákové na galerii pavilonu.
Na stáncích vystavovatelů se můžete těšit na sběratelské minerály z českých i světových lokalit, drahé kameny a šperky z Peru, vltavíny a šperky z vltavínů a českých granátů, broušené drahé kameny a mnoho dalších. Z autorských šperků budou zastoupeny cínové šperky s drahými kameny a minerály, šperky z chirurgické oceli, originální šperky s drahými kameny ve staromědi či šperky zhotovované různými šperkařskými technikami.

O vystavovatelích a jejich nabízeném sortimentu se dovíte více v Zajímavostech vystavovatelů na webu výstavy.

MINERÁLY BRNO budou spojeny s ochutnávkou vín

Návštěvníci budou mít možnost nejen obdivovat a nakoupit šperky či kameny do sbírky, ale také ochutnat vína přihlášená do soutěže GRAND PRIX VINEX 2016. Souběžně s výstavou Minerály Brno se na galerii pavilonu B bude konat veřejná ochutnávka soutěžních vín.

GRAND PRIX VINEX 2016 - vinaři se utkají o titul Championa
Ve dnech 3. a 4. května 2016 se v Národním vinařském centru ve Valticích uskutečnilo odborné hodnocení již 23. ročníku mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX VINEX. Cílem soutěže je na vysoké profesionální úrovni ohodnotit a ocenit nejlepší evropská a světová vína přítomná na trhu středoevropského regionu.

Nejlepší vína se dočkají medailového ocenění: 84 bodů pro stříbrnou medaili, 87 bodů pro zlatou medaili a 90 bodů pro velkou zlatou medaili. Dále bude vyhodnocen „Champion“ soutěže, vítězové kategorií, nejlepší kolekce a národní vítězové pro země, které přihlásily minimálně 10 vín. Výherci hlavních cen se také mohou těšit na prestižní skleněné poháry od respektovaného umělce Bořka Šípka. Výrobce vína s titulem "Champion" obdrží ještě i profesionální chladicí vinotéku od partnera soutěže - firmy THERMOTECHNIKA BOHEMIA.

Do soutěže se letos přihlásilo celkem 591 vzorků od 100 přihlašovatelů ze 16 zemí, což je rekordní počet v historii soutěže a je to také největší počet vinařských zemí na soutěžích vín u nás. Nejvíce vín je z České republiky, přihlášena jsou však také vína z Rakouska, Německa, Slovenska, Argentiny, Francie, Maďarska, Chile, USA, Jihoafrické republiky, Moldávie, Řecka, Chorvatska, Ruska, Rumunska a Polska.

Vína bude hodnotit mezinárodní komise špičkových degustátorů na platformě počítačového hodnoticího systému ELWIS, vyvinutého Národním vinařským centrem. Kromě hodnotitelů z ČR zasednou v porotě degustátoři ze Slovenska, Maďarska a Rakouska.

Příležitost seznámit se se soutěžními víny, která získala alespoň 81 bodů, bude právě na brněnském výstavišti v době konání výstavy Minerály Brno 21. a 22. května 2016 na galerii v pavilonu B. Ochutnávka soutěžních vín je otevřena i návštěvníkům a vystavovatelům MINERÁLY BRNO.


MINERÁLY BRNO a GRAND PRIX VINEX
21. - 22. 5. 2016
Brněnské výstaviště, pavilon B
otevírací doba MINERÁLY BRNO: sobota 9 – 18 hod., neděle 9 – 16:30 hod.
otevírací doba GRAND PRIX VINEX: sobota 10 – 17:30 hod., neděle 10 – 16:30 hod.
vstupné: 90 Kč, zlevněné 50 Kč

Vstupenka platí pro obě akce

 

 

 

 

 

 

 

Datum: 27.4.2016 9:51:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště