Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MINERÁLY BRNO
17.-18.11. 2018

Mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin

Minerály Brno představí významná moravská naleziště

 

Stovky zajímavých pegmatitů uvidí lidé na výstavě Významné mineralogické lokality jižní Moravy, která doprovodí podzimní Minerály Brno. 17. a 18. listopadu by tak na brněnské výstaviště měli zamířit všichni, kteří se chtějí podívat na to nejlepší z moravských nalezišť.

Výstava nabídne přehlídku často i unikátních exemplářů, a to jak barvou, tak velikostí. Kromě surových minerálů se mohou lidé těšit také na mimořádnou expozici velkých fazetově vybroušených kamenů ze západomoravských pegmatitových lokalit.

Minerály Brno také tradičně představí sortiment od zhruba dvou set prodejců. K dostání budou nerosty z celého světa. Vystavovatelé přivezou třeba dvoubarevné fluority z Číny nebo zajímavé drúzami kalcitu.

Na své si přijdou i milovníci šperků. Lidé si budou moct koupit například náramky, které dodávají energii. Seženou ale i ručně dělané ozdoby, které kombinují minerály třeba s ocelí.

Zatímco rodiče budou nakupovat, děti si užijí výbušnou zábavu v expozici Ústavu geologických věd Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Jeho pracovníci přivezou interaktivní model sopky a horniny, které se tvoří vulkanickou činností. Zájemci tak uvidí, v jaké části sopky dané kameny vznikají.

Organizátoři připravili pro návštěvníky také benefity. Například zvýhodněné vstupné na výstavu Alfons Mucha: Dva světy. Pro získání lístku za cenu 200 korun stačí o víkendu 17. a 18. 11. předložit na pokladně pavilonu H vstupenku na Minerály Brno. Levnější návštěvu si díky vstupence na výstavu užijí také ti, kteří zamíří do VIDA! science centra. Od 17. do 25. 11. dostanou slevu 20 % na jakékoliv vstupné.

Minerály Brno jsou otevřené od 9 hodin. V sobotu 17. listopadu zavírají v 18 hodin, v neděli 18. listopadu už v 16.30. Základní vstupenka stojí 100 korun a lze ji koupit i on-line, děti a důchodci zaplatí za lístek polovinu. Pohodlné parkování nabízí za 20 korun na hodinu Expoparking, který se nachází naproti vstupu u pavilonu E.

Datum: 11.10.2018 12:00:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště