Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Tiskové zprávy

Uzavírka ulice Křížkovského omezí průjezd kolem výstaviště

 

Práce na rekonstrukci vodovodu a kanalizace zcela uzavře příjezd k hlavnímu vstupu výstaviště. Omezení potrvá od 15. července a skončí 15. října.

Uzavírka se dotkne úseku ulice Křížkovského od křižovatky s ulicí Hlinky až k VIDA! science centru. Zavřená zůstane také část Rybářské ulice a ulice Poříčí v úseku Rybářská–Křížkovského. Objízdné trasy povedou ulicemi Lipová, Vaňkovo náměstí, Tvrdého, Úvoz, Mendlovo náměstí, Křížová, Poříčí a Bauerova.

Změna se dotkne také hromadné dopravy. Autobusové linky 44 a 84 jedou odklonem ulicí Hlinky. Vynechávají tak zastávky Riviéra, Bauerova, Velodrom a Křížkovského. Naopak nově obsluhují zastávky Výstaviště - hlavní vstup a Lipová.

Obsluhu ulic Bauerovy a Křížkovského zajišťuje autobusová linka 52, která jede přes zastávky Riviéra, Bauerova, Velodrom (ve směru na Mendlovo náměstí přeložena na spojovací komunikaci od 4. brány výstaviště ke kruhovému objezdu), Křížkovského (pouze ve směru do Bystrce, přeložena ke Quality Hotel Brno Exhibition Centre) a Poříčí (pouze ve směru na Mendlovo náměstí).

Pro zájemce o testování na covid-19 doporučujeme využít hromadnou dopravu a vystoupit na zastávce Výstaviště - hlavní vstup. Ze zastávky je to k testovacímu centru zhruba sto metrů. Parkování osobních aut je možné v ulicích Hlinky či Veletržní. Je však potřeba pamatovat na to, že počet míst je omezený a ulice spadají do systému rezidentního parkování.

Lidé, kteří jedou do očkovacího centra, mohou využít vjezd přes 4. bránu, ke které se dostanou z Bauerovy ulice. Zaparkovat pak mohou v areálu za pavilonem G2, kde se očkovací centrum nachází.

Ti, kteří potřebují parkovat v blízkosti areálu, mohou využít parkovací dům Expoparking, který se nachází u 4. brány a je přístupný z Bauerovy ulice. Zájemci v něm mohou parkovat dlouhodobě i krátkodobě za výhodné ceny. Tuto možnost mohou využít třeba návštěvníci výstavy Body Worlds, která se koná v pavilonu C.

Datum: 15.7.2021 7:23:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště