Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Rychlé střídání na brněnském výstavišti: po kravách přijdou oceláři, mineralogové, Kiss, zubaři a tanky

 

Šest velkých akcí, které snad nemohou být rozdílnější, hostí během pouhých tří týdnů brněnské výstaviště. Logisticky extrémně náročné období odstartovala Národní výstava hospodářských zvířat o uplynulém víkendu.

Ještě v neděli bylo v pavilonu P brněnského výstaviště ustájeno devět set kusů živého dobytka vystaveného na Národní výstavě hospodářských zvířat. O zvířata přímo v areálu pečovaly desítky ošetřovatelů, kteří přímo v pavilonech obstarávali krmení, podestýlání i dojení krav, na návozu a odvozu dobytka se pak podílely prakticky všechny české dopravní firmy, které mají licenci k přepravě živých zvířat.

Zatímco pavilonem P ještě znělo bučení krav, o dvě stě metrů dál – v pavilonu V – už se připravoval jiný veletrh. Ve středu totiž odstartuje veletrh korozivzdorných ocelí STAINLESS, který patří k několika málo světovým akcím zaměřeným na téma nerezu. Přestože je na první pohled nenápadný, jde o absolutně „nejmezinárodnější“ veletrh na brněnském výstavišti – ze zahraničí přijíždí 80 procent vystavovatelů a 36 procent návštěvníků ze 40 zemí Evropy a Asie.

Zatímco oceláři budou dojednávat kontrakty, na ploše u pavilonu Z odstartují přípravy na koncert legendární skupiny KISS, která vystoupí se svojí světovou show v Brně už v sobotu 20. května. Na brněnskou hudební událost sezony se chystají tisíce milovníků rocku z celé České republiky i okolních zemí.

Současně se v pavilonu B chystá i výstava Minerály Brno, na které o víkendu 20. a 21. května nabídne nerosty z celého světa a výrobky z nich téměř dvě stě prodejců.

„V té době se už ale bude v pavilonu E připravovat stomatologická konference s výstavou InDent, která začíná 25. května“ vypočítává generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš.

Vrcholem hektického května pak bude soubor bezpečnostních veletrhů IDET, ISET a PYROS, který odstartuje 31. května. „Jeho těžiště bude opět v pavilonech P, F a Z, tak aby si jeho montáž logisticky nepřekážela s akcemi v historické části areálu, na místě koncertu skupiny KISS vyroste terénní polygon pro praktické ukázky armádní, hasičské a policejní techniky“ vysvětluje tiskový mluvčí společnosti Jiří Smetana. „Právě díky neuvěřitelné variabilitě areálu je možné takové souběhy akcí zvládnout. Akce, které na sebe těsně navazují, můžeme rozmístit tak, aby si nepřekážely. Dohromady jen za květen na výstavišti přivítáme určitě víc jak sto tisíc návštěvníků, kteří přijedou z víc jak 40 zemí světa,“ uzavírá generální ředitel Kuliš.

Datum: 15.5.2017 9:07:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště