Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Tiskové zprávy

Pavilon G2 poslouží jako nemocnice pro tři stovky pacientů

 

Počty hospitalizovaných pacientů s nemocí covid-19 stoupají a hrozí, že brzy nebude stačit kapacita nemocnic. Vedení města Brna a společnost Veletrhy Brno proto přistoupily ke stavbě záložní nemocnice v pavilonu G2.


Veletrhy Brno nabídly vybudování nemocnice už v polovině března. „Projekt byl zamýšlen jako pomoc výstaviště kraji a městu v případě, že by to pandemická situace vyžadovala. Tedy jako humanitární projekt. Nepředpokládáme, že bychom požadovali za nájem úhradu, případně by nájemné bylo za symbolickou cenu na dobu, která bude ze zdravotnického hlediska potřeba. Samozřejmě, náklady na realizaci a provozní náklady v tuto těžkou dobu potřebujeme uhradit. Předběžně se jedná o náklady 1,6 mil. Kč za realizaci a zhruba 4 mil. Kč měsíčně za provozní náklady jako je klimatizace, topení, internetové připojení apod. V žádném případě na projektu neplánujeme zisk,“ zdůraznil generální ředitel společnosti Jiří Kuliš.

Stavba nemocnice začala v pondělí 26. října a Veletrhy Brno ji předaly v pátek 30. října. Prostor pro 302 pacientů nyní vybavují zástupci Fakultní nemocnice Brno zdravotnickým materiálem. První pacienti mohou v případě potřeby zamířit do pavilonu G2 od 9. listopadu.

Datum: 2.11.2020 10:51:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště