Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Brněnské výstaviště patří mezi nejlepší lokace pro velké akce

 

Podle závěru poroty soutěže Czech Event Awards patří výstaviště v Brně mezi nejlepší lokality, kde je možné uspořádat firemní akce. O výsledcích soutěže informoval časopis Marketing a Media v tomto článku:

Nejlepší lokace? Plzeň, Liblice, Brno

Porota soutěže Czech Event Awards rozhodla, že tři nejlepší lokace pro velké akce najdete v plzeňské kreativní zóně, na liblickém zámku a na brněnském výstavišti.

Bývalá vozovna plzeňského dopravního podniku se loni přeměnila na kreativní prostor pro výstavy a firemní akce. Multifunkční areál, ve kterém dříve parkovaly autobusy a trolejbusy, je finančně podporovaný městem. Dostal název Depo2015 a letos v červnu si odnesl první cenu z Czech Event Awards jako nejlepší místo pro eventy. „Porota ocenila kromě kouzla industriálního prostoru s velkorysým krytým náměstím také zajímavý program, který připravujeme ve velmi úsporně zrekonstruovaném areálu bez obřích investic,“ vysvětlila marketingová manažerka Kateřina Toušová.

Život na zámku

Kreativní zóna Depo2015 zvítězila nad konkurencí konferenčních i kulturních prostor z celé republiky. Na druhé místo porotci zařadili konferenční centrum Akademie věd na zámku v Liblicích.

Barokní zámek v okrese Mělník pochází ze 17. století a slouží hlavně jako hotel nebo zázemí pro svatby. Před devíti lety prošel rozsáhlou rekonstrukcí za pomoci evropských dotací. Vzniklo tak konferenční a kulturní centrum, ve kterém je pro klienty připravené i wellness centrum. Největší sál pojme 120 účastníků a počítá se i se zvláštními požadavky na bezpečnost pro VIP účastníky.

Výstaviště jako jistota

Bronz přidělila porota soutěže brněnskému výstavišti za multifunkční prostory. Veletržní prostor je jihomoravská jistota a díky své variabilitě dokáže pojmout řadu různorodých akcí.

Například do kongresového pavilonu E se vejdou stovky lidí. V jeho největším sále E1 jich může být až 960, přičemž se dá rozdělit i na tři menší samostatné části. Celkem budovu tvoří čtyři sály. Tím však možnosti výstaviště nekončí, další prostory jsou například v pavilonech A a P nebo Kongresovém centru.


Na shortlistu druhého ročníku Czech Event Awards bylo celkem sedm lokací. Kromě Plzně, Liblic a Brna usilovaly o přízeň porotců například Střelnice Tábor nebo luxusní hotel Chateau Kotěra uprostřed anglického parku v obci Ratboř. O cenu se ucházely také multifunkční prostor Vision v pražské Chuchli nebo reprezentační sály Plzeňského Prazdroje pod názvem Secese.

O finálním pořadí vítězů v jednotlivých kategoriích rozhodla porota složená z odborníků v oblasti event marketingu a ze zástupců firemních zadavatelů akcí.

Zdraj: Marketing & Media, 19.9.2016 

Datum: 20.9.2016 14:04:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště